Gospodarka

Ponad 1 300 osób zainwestowało w Tenczyńską Okovitę

Fot. Browar Tenczynek

Cel osiągnięty. Akcje Tenczyńskiej Okovity sprzedane! – ogłosił na swoim profilu społecznościowym Janusz Palikot, właściciel Browaru Tenczynek. Pod koniec października na jednej z platform crowdfundingowych ogłoszono zbiórkę funduszy na uruchomienie przy Tenczyńskiej produkcji staropolskiej wódki. W poniedziałek zbiórkę zamknięto, wyprzedając wszystkie akcje.

Udziałowcem nowej spółki Janusza Palikota mógł zostać każdy, wystarczyło tylko zakupić pakiet 10 akcji poprzez platformę Crowdway. W ten sposób właścicielami 190 tysięcy akcji stało się 1 339 osób. Wszystko po to, by pod Buczyną, były polityk mógł zacząć produkować staropolski, mocny, potrójnie destylowany alkohol. 

Uzbieranie 4.18 milionów złotych na produkcję tenczyńskiej okowity, zajęło Palikotowi nieco ponad miesiąc. Sprzedaż akcji ruszyła pod koniec października, a całość kwoty udało się zgromadzić na cztery dni przed końcem akcji. – Kwotę uzbieraliśmy w rekordowym dla projektu biznesowego czasie! Zebrane 4,18 mln zł to największa crowdfundingowa zbiórka w Polsce! Dzięki! – napisał na swoim profilu Janusz Palikot.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalnej wieży destylacyjnej, remont pomieszczeń, czy zakup beczek do postarzania. Palikot chce by w tenczyńskim browarze powstał tap room – przestrzeń do degustacji wyrobów Tenczynka, a przy budynku ogród chmielny. Całość w przyszłości miałaby tworzyć Centrum Kultury Piwa i Wódki.

 

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. greg

  03/12/2019 o 22:13

  Echh a tymczasem piwo schodzi na psy. Na wiekszosci butelek sklad w stylu „zawiera slod jeczmienny”. Na najtanszym piwie z lidla sa 3 skladniki. Woda, slod, chmiel. A tymczasem w Tenczynku boją się napisać co dokładnie do tego piwa ładują. Żal, po prostu.

  • Daemon

   03/12/2019 o 22:29

   1339 frajerów zobaczą okovite jak świnia niebo.

   • Inwestor TO

    04/12/2019 o 19:05

    Pomyśl jak pijesz wino Dorato lub Gorzką Żołądkową de Lux że to dzieła p. Janusza i firmy Amb na których zarobił kilkaset milionów. Już żałujesz, czyż nie? Mogłeś kupić ale tego nie wiedziałeś.

  • kdf

   04/12/2019 o 10:28

   Co ty człowieku wygadujesz.
   Chyba pomyliły Ci się marki piw 😀
   https://browar-tenczynek.pl/kolekcja/piwne-sztosy/
   https://browar-tenczynek.pl/kolekcja/piwa-p/
   https://browar-tenczynek.pl/kolekcja/klasyczna/

   Jedyne gdzie nie ma składu podanego to te 3 butelki:
   https://browar-tenczynek.pl/kolekcja/inne/
   Rozumiem, że te 3 butelki to większość z oferty? 😀
   Proponuję pić dalej lagerka z Lidla, to jest to co do Ciebie pasuje. 🙂

   • greg

    07/12/2019 o 21:29

    Lubiłem bardzo Pilsa, ostatnio byłem w spozywczaku (Super Delikatesy bodajrze) i na Pilsie był dopiesek „export” i zamiast 5,4% miał 6%. Na odwrocie tylko lakonicznie „zawiera słód jęczmienny”. Poszedłem do AlCapone, i poprosiłem o piwa z Tenczynka, na których uczciwie podają skład. Z 5-6 dostępnych na półce tylko na jednym był skład i był to Bock. Jestem kibicem tego browaru, tylko nie rozumiem dlaczego mając taką miejscówkę i historię kombinują na składzie. Przecież to są niewielkie oszczędności na butelce. Jakubiak ważył uczciwie a Palikot coś zaczyna kombinować. Oby nie położył browaru na łopatki, bo z koncerniakami nie wygrają.

    • Lili

     08/01/2020 o 12:24

     Jakubiak warzył piwo.

  • Łysy

   04/12/2019 o 18:00

   To pij harnasia jak ci nie pasuje. Mają świetne piwa z serii Tenczynka. A to że robią też coś pod klienta który chce piwo za 2 zł to dla ciebie problem?

   • Jasiu85

    04/12/2019 o 18:27

    Powinni też sprzedawać maść na ból d**y dla wszystkich „wielkich znawców” biznesu i rynku alkoholi z naszej gminy bo niestety jest ich sporo 😉.Ja ze swojej strony Życzę im jak najlepiej i polecam ich piwka. Niech browar żyje bo to symbol naszej gminy!

 2. Życzliwy

  05/12/2019 o 09:50

  Tylko Polak, a właściwie tylko polaczek potrafi być tak zawistny. Najlepiej nic nie robić tylko siedzieć narzekać i wyciągać łapę.

  • krotko

   06/12/2019 o 17:53

   Dokładnie to ujałeś. Polaczek czyli PISowiec

   • greg

    07/12/2019 o 21:36

    Heh, po prostu zależy mi na tym browarze i kibicuje mu z całej siły. Boli to mnie to, że Jakubiak potrafił uczciwe piwo ważyć a Palikot zaczyna kombinować ze składem. Taka ściema ma krótkie nóżki i się obawiam, żeby nie położył browaru na łopatki wlasnie taką „optymalizacją produkcji” piwa.

    • buhahahahahaha

     09/12/2019 o 17:19

     „Jakubiak potrafił uczciwe piwo ważyć”???

  • Pluto

   09/12/2019 o 19:38

   Panie admin dlaczego nie ma moich komentarzy?

   • krzeszowiceone.pl

    09/12/2019 o 19:51

    nie jestem w stanie na razie zweryfikować tego co napisałeś
    siedzisz w środku, czy piszesz na podstawie tego co usłyszałeś?

    • Pluto

     10/12/2019 o 05:59

     Siedziałem w środku ale miałem dość tej całej chorej sytuacji… W każdym bądź razie źle się to wszystko skończy..

 3. Max

  07/12/2019 o 20:42

  Wolę być jednym z 1339 frajerów niż tak jak Ty malutkim zazdrosnikiem i tchórzem. Nie chcąc wywołać burzy pewno z PiS jesteś a oni Palikota nie lubią.

  • Pluto

   17/12/2019 o 07:00

   Jeżeli chce pan być większym frajerem to zapraszam do kupna beczek Palikota. Widocznie pieniążki z okovity się już skończyły więc wymyślił nowa zbiórkę…

 4. blekota

  07/12/2019 o 20:47

  „Przecież już miał swoją okowitę. Była w Krakowskim Kredensie. Poza tym skoro chce robić white dog’a (vide Kozuba), to też już było, więc chybione po raz kolejny. Po trzecie, w staropolskiej nomenklaturze okowita, spolszczenie słowa aqua vitae odnosiło się do trzykrotnie destylowanego alkoholu, który pełnił podówczas rolę spirytusu (choć w porównaniu z obecnym było oczywiście dużo słabszy), ale nadal spirytusu, czyli bazy dla produktów, a nie samego produktu końcowego. Poza tym, kto jak kto, ale od kiedy Palikot nagle tak zbiedniał? „

 5. Pluto

  08/12/2019 o 18:18

  Browar tonie… Nie ma na wypłaty które od pół roku są w ratach… Piwo kombinowane przydałaby się kontrola.. Jeżeli ktoś w tym nie siedzi niech się nie wypowiada, z boku wszystko ładnie wygląda. Współczuję akcjonariuszom. A pan J.P. to typowy polityk- potrafi pięknie kłamać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę