Wydarzenia

Krzeszowicka fundacja z wyróżnieniem za najlepszy projekt społeczny

Fot. UMWM

Najważniejsze nagrody dla III sektora w Małopolsce rozdane. Podczas tegorocznego Forum Organizacji Pozarządowych nie obeszło się bez krzeszowickiego akcentu. Wyróżnienie w kategorii najlepszy projekt społeczny otrzymała Fundacja Siódmy Zmysł.

W dowód uznania za holistyczne opracowanie innowacyjnego produktu przyszłości – aplikacji „AudioMovie. Kino dla Wszystkich” – umożliwiającego włączenie osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu w przestrzeń życia kulturalnego i publicznego. Za przygotowanie rozwiązań technologicznych i legislacyjnych dla tej usługi, wdrażanej obecnie w Polsce, celem eliminacji wykluczenia społecznego – tak brzmi uzasadnienie wyróżnienia dla krzeszowickiej fundacji.

Dzięki działaniom fundacji osoby niesłyszące i niewidzące mogły uczestniczyć w zorganizowanych specjalnie dla nich pokazach Bożego Ciała w Sosnowcu, czy Króla Lwa w krakowskim kinie Kijów. Aplikacja za którą nagrodzono fundację umożliwia odtwarzanie na smartfonach alternatywnych ścieżek lektorskich w kinie lub telewizji. Pozwala cieszyć się filmem osobom niewidomym, seniorom lub obcokrajowcom. Podczas seansu mogą oni słuchać audiodeskrypcji, wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku – piszą autorzy AudioMovie.

To nie pierwsza nagroda przyznana twórcom aplikacji. Projekt zajął też trzecie miejsce w konkursie UPC Digital Imagination Challenge.

 

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Anonim

  16/12/2019 o 15:10

  I nagle cisza w komentarzach. Nikt już nie potrafi niczego miłego powiedzieć, tylko narzekanie.

  Brawa dla pomysłodawców fundacji!!!

 2. Szacun

  17/12/2019 o 19:15

  BRAWO. Super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę