Edukacja

Rząd podjął decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli, żłobków i instytucji kultury

Od 12 marca, na dwa tygodnie zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-edukacyjne we wszystkich placówkach oświatowych publicznych i niepublicznych. Rodzice, którzy nie będą w stanie zapewnić opieki najmłodszym dzieciom, w ciągu najbliższych dwóch dni mogą skorzystać z pomocy szkoły i przedszkoli, które w czwartek i piątek nadal będą pełnić funkcję opiekuńczą.

Nieczynne będą także jednostki kultury – kina, teatry, muzea, biblioteki. Zajęcia odwołało już krzeszowickie centrum kultury, warsztaty i spotkania – biblioteka. W szkołach i przedszkolach zajęcia zostają zawieszone do 25 marca.  Zgodnie z zapisem ustawy rodzice dzieci do 8 roku życia mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy.

Do końca marca rozgrywki piłkarskie na terenie Małopolski we wszystkich klasach rozgrywkowych seniorów od IV ligi do C klasy postanowił zawiesić Małopolski Związek Piłki Nożnej. Zawieszenie dotyczy także rozgrywek kobiecych, młodzieżowych i dziecięcych. MZPN rekomenduje też ograniczenie rozgrywania meczów sparingowych i turniejów towarzyskich.

Przypominamy też, że od poniedziałku, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa do gminnych przychodni trafiło zalecenie Narodowy Fundusz Zdrowia by pacjentom bez cech infekcji udzielać porad telefonicznych.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Pytam się!

  12/03/2020 o 18:02

  Jaki tuman kazał przychodzić nauczycielom do szkół od poniedziałku, gdy władze apelują do maksymalnego ograniczania kontaktów gdy nie jest to konieczne.

  • :D

   12/03/2020 o 20:21

   Pozarażają się nawzajem i zamiast dwóch tygodni, przerwa potrwa nieco dłużej. Ku radości młodocianych. Mnie bardziej interesuje to, kto odpowiada za przytrzymanie tych chłystków i dziewoj w domach. Dzisiaj miasto pełne witających się czule gimbusów. Jakaś policja albo straż miejska? Bo że rodzice, to jakoś nie wierzę.

 2. Zdziwiony

  12/03/2020 o 19:29

  Mają zadawać uczniom pracę on-line. Ze szkoły jest widocznie bardziej wiarygodnie niż z domu. No cóż KTOŚ nie myśli poważnie, choć ma kontakty bezpośrednie z samą GÓRĄ.

  • Inform

   13/03/2020 o 12:46

   Już to odwołali, szkoła będzie pusta.

 3. ktoś

  12/03/2020 o 20:07

  Ja niczemu już się nie dziwię. Zdarzenie z dzisiaj: pracownik przyszedł do pracy, poprosiłam „umyj ręce zanim do komputera siądziesz”, odpowiedź „po co? myłem w domu wychodząc”. A po drodze jazda samochodem i dotyk klamki kilku drzwi wejściowych do pracy, które dotykało podejrzewam z co najmniej 200 osób dzisiaj. Nie umył rąk, chociaż środki higieny zakupione. Po wyjściu pracownika – dezynfekcja biura, klawiatury, myszki, biurka, i wszystkiego czego dotknął. Nie chodzi o histerię, ale o podstawy higieny, których uczy się małych dzieci. U niektórych nauka idzie w las, niestety.

  • Nieładnie Panie Pracowniku

   13/03/2020 o 12:45

   Proszę spróbować w poniedziałek jeszcze raz, w imieniu moim i pewnie wielu innych, którzy to czytają. Panie Pracowniku, Pan ładnie umyje ręce, uśmiechnie się i wszystkim będzie lepiej. A dla Pani – brawo! Sklepik spożywczy w Nieporazie przy wejściu zainstalował dozownik płynu antybakteryjnego – BRAWO!

 4. ktoś

  12/03/2020 o 21:38

  Od lutego w aptekach krzeszowickich usiłuję kopić maskę. Nigdzie nie ma- to fikcja że jesteśmy przygotowani, skoro zwykłych masek nie można dostać. A, dziś po 5 zł./1 szt. w 1 były przypadkiem znalazłem. Nie mówiąc o płynie do dezynfekcji. Czemu zwykły obywatel nie możne tych środków kupić skoro podobno jesteśmy przygotowani a sytuacja jest podobno opanowana. Nie sieję paniki, po prostu dla zwykłych ludzi te dwie rzeczy są obecnie nieosiągalne w sprzedaży. Nie zadbano o nas po prostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę