Inwestycje

Od wtorku droga z Tenczynka do Rudna zamknięta. Zaczyna się remont

Fot. Google Maps

Od wtorku 17 marca rozpoczyna się pierwszy etap prac remontowych drogi Tenczynek – Rudno. Zamknięta zostanie ulica Zamkowa na odcinku od stawu Wrońskiego do kapliczki przed Rudnem.

Mieszkańcu muszą się przygotować na spore utrudnienia. Zmianie ulegnie trasa kursowania minibusów. Istniejące przystanki zlokalizowane przy drodze powiatowej w Rudnie nie będą obsługiwane, a linia firmy MAGOMA-bus będzie poruszała się po trasie zastępczej – przez las do ulicy Chrzanowskiej w Tenczynku. Utrudnienia potrwają do 31 sierpnia.

Docelowo prace obejmą odcinek od węzła autostradowego, przez Rudno, do Tenczynka ulicą Zamkową (przy stawie Wrońskim), aż do skrzyżowania przy kościele.   

Oprócz podbudowy i nowej nawierzchni, zostaną wykonane pobocza dla ruchu pieszych, oznakowane przejściami dla pieszych i przejazd dla rowerzystów, zamontowany zostanie radar i inne elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje ZDPK. Remont ma kosztować około 5 milionów złotych. 80 procent tej kwoty pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, resztę dołoży powiat i gmina Krzeszowice. 

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Mieszkaniec

  13/03/2020 o 09:16

  Na projekcie zmian ręcznie dopisane są znaki B1 na drogach łączących się z 2188K. Ciekawe czy i jakie tablice pojawią się pod znakiem zakazu ruchu? Jak ich nie będzie to będzie pierwszy prawdziwy szczelny kordon sanitarny do sierpnia.

 2. edward

  18/04/2020 o 21:09

  Szkoda mówć mapka profesinalna z jaką kase na pozimie może studenta srednio rozgarnietego

  • Eduardo

   20/04/2020 o 13:13

   To jest język dolnołużycki, miałem kiedyś rodzinę w Bautzen.

 3. tomaszmyszewski

  19/04/2020 o 18:56

  Mapka jest do dupy to prawda bo nie jest szczegółowa – ale przynajmniej wiadomo skąd i dokąd droga wiedzie – może Edward „z jaką kase ” lepszą zrobi niż student ? ( czepiam się za „a” i „ę” bo reszty składni nie rozumiem – ale warto było 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę