Wydarzenia

Będą łąki kwietne na mieniu wiejskim? Burmistrz: warto naśladować Kraków

W Krakowie zajmują już ponad 20 hektarów. Nie trzeba ich kosić, regularnie podlewać, zwiększają bioróżnorodność, pięknie pachną i zatrzymują na dłużej wilgoć w glebie.

Łąki kwietne, bo o nich mowa, zyskują coraz większą popularność w miejskich przestrzeniach. Mieszkańcy Krakowa mogli niedawno wskazać miejsca, w których powstanie kwietny dywan. Dwie łąki stworzono także w Krzeszowicach. Jak twierdzi burmistrz, nie spełniły założonych oczekiwań, bo zajmowały niewielki teren.

Gmina chce jednak zachęcać sołtysów, by na obszarach niezagospodarowanego mienia komunalnego lub wiejskiego, w ramach działań proekologicznych, sadzono miododajne drzewa i zakładano łąki kwietne. Dywany z pachnących roślin można też wysiewać we własnym ogrodzie. Poradnik z pierwszymi krokami na swojej stronie zamieściły Wody Polskie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. tomaszmyszewski

  14/05/2020 o 21:46

  Pierwszy raz w komentarzach pochwalę burmistrza – nie za niespełnienie oczekiwań 🙂 ale za otwarte do tego się przyznanie. A tak spokojnie – im więcej łąk tym więcej kolorów których ostatnio brakuje.

 2. Mieszkaniec gminy

  15/05/2020 o 11:21

  No nie trzeba było długo czekać, niestety.W Tenczynku w nocy gaz do dechy, ryk silnika i stową przez wieś-młodzież się bawi i nudzi.Panowie policjanci i wydział drogowy-trzeba postawić tam radar po remoncie drogi, bo teraz tam gowniarze zaczną szaleć, droga prosta i równa, aż strach myśleć co się może jeszcze wydarzyć.

 3. W końcu

  15/05/2020 o 22:05

  SUPER!!!!! SUPER SUPER

  Jeszcze może to lapidarium przenieść z Ronda gdzieś indziej?
  Jest brzydkie i w bezsensownym miejscu.

 4. Inżynier ktoś

  16/05/2020 o 05:09

  Krzeszowiceone, kierowcą jechał od strony Tenczynka, a do kolizji doszło rzeczywiscie Rudnie. Wypadek każdy jest niebezpieczny, to wynika z samej definicji słowa, myślę że traniejszy byłby tekst ,,,,do tragicznego w skutkach zdarzenia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę