Wydarzenia

Radni przeznaczą swoje diety by wesprzeć chrzanowski szpital?

Fot. pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

O przekazanie swojej diety lub jej części na zakup sprzętu medycznego zaapelowała do swoich kolegów radna Krystyna Galos. Na czwartkowej sesji krzeszowiccy samorządowcy zdecydowali o przeznaczeniu 39 tysięcy złotych z gminnego budżetu na zakup respiratora, który posłuży pacjentom szpitala powiatowego w Chrzanowie.

Początkowo chrzanowska placówka miała zapewnić 25 łóżek dla chorych na COVID-19. W ostatnim miesiącu, wraz ze wzrostem liczby zachorowań zdecydowano, że będzie ich 90 – 3 na intensywnej terapii, 7 na SOR i 80 na trzech oddziałach. Szpital dysponuje obecnie 37 respiratorami, dodatkowo 5 otrzymał z rezerwy, 10 od rządu. Do zakupu wyposażenia dokładają się już nie tylko samorządy gminne i powiatowe, ale też prywatne firmy z powiatu chrzanowskiego.

Przed przyjęciem uchwały radni pytali też obecnego na sesji dyrektora chrzanowskiego szpitala, czy zakupiony sprzęt będzie miał kto obsługiwać. Jak się okazuje ponad 10 procent załogi placówki przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich z powodu zakażenia, lub została objęta kwarantanną.

O zorganizowanie zbiórki na zakup sprzętu medycznego zaapelowała Krystyna Galos. Zaproponowała by radni przekazali na ten cel swoje diety. Radna liczy, że do zbiórki dołączą też urzędnicy i gminne jednostki. Gdybyśmy wszyscy oddali swoje diety byłby to wspaniały gest – stwierdziła radna Anna Łukasik. Do Biura Rady ma też trafić numer konta chrzanowskiego szpitala na który będzie można przekazywać finansowe wsparcie. 

Aktualizacja: 1.11.2020 17:20

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. tomaszmyszewski

    02/11/2020 o 21:12

    A jaka jest odpowiedź na pytanie czy jest wystarczająca ilość osób by respiratory obsługiwać ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę