Zdrowie

Liczba zakażonych od początku pandemii przekroczyła w powiecie 10 tysięcy. Mniej zgonów

W połowie tygodnia, według oficjalnych danych, liczba zakażonych COVID-19 od początku trwania pandemii przekroczyła w powiecie 10 tysięcy przypadków. W statystykach podawanych przez ministerstwo cały czas widoczne są spadki nowych zakażeń w powiecie. W tym tygodniu odnotowano też znaczniej mniej zgonów.

10 177 mieszkańców powiatu krakowskiego zakaziło się koronawirusem od początku trwania pandemii, 145 osób zmarło. To bilans na niedzielę dla powiatu krakowskiego. Według oficjalnych danych, publikowanych od 24 listopada na rządowej stronie, liczba nowych zakażeń wyraźnie spada. 

Między 7 a 13 grudnia nowych przypadków w powiecie było 589, w mijającym tygodniu już „tylko” 231. Spada także liczba zgonów. Tydzień wcześniej z powodu koronawirusa zmarło 17 osób, w mijającym tygodniu – 4.

Mimo, że nowych przypadków mniej odnotowuje się w całym kraju, od 28 grudnia do 17 stycznia rząd wprowadza nowe obostrzenia, a w Sylwestra od godziny 19:00 do 6:00 rano 1 stycznia ma obowiązywać zakaz przemieszczania się.

 

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę