Sport

Wyremontują budynek na 100-lecie istnienia klubu

Na zdjęciu budynek klubu LKS "Tęcza" Tenczynek

W przyszłym roku klub z Tenczynka będzie odchodziło 100-lecie swojego istnienia. Powodów do świętowania będzie jednak więcej. Gmina ogłosiła przetarg i szuka firmy, która wyremontuje budynek „Tęczy”.

Wystarczy rzut oka by stwierdzić, że obiekt potrzebuje kapitalnego remontu. Po modernizacji zmieni się tam praktycznie wszystko. Od dachu, po kanalizację. Budynek ma zostać ocieplony, wymieniony zostanie też kocioł grzewczy.

Remont z termomodernizacją będzie możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Na inwestycję gmina otrzymała ponad pół miliona złotych. Szacunkowy koszt prac to ponad 1.5 miliona złotych. Prace przy budynku mają potrwać około 11 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Anonim

  17/02/2021 o 20:11

  A co ze Świtem?

  • Mieszkaniec

   20/02/2021 o 11:54

   Ale Świt nie jest w Tenczynku. Tak jak burmistrz nie jest z Krzeszowic.

 2. Mieszkaniec

  18/02/2021 o 15:16

  To chyba taniej będzie wybudować od nowa…

 3. tomaszmyszewski

  18/02/2021 o 20:12

  pis odchodzi w zapomnienie – oby w zapomnienie nie odeszło dofinansowanie uni + ostracyzm -jakim za parę lat będą się chwalić.

  • krzysio

   21/02/2021 o 16:16

   Nawet przy remoncie tego budynku w Tenczynku nie możesz nie wspomnieć o PISie?. Śnisz też o PISie?.

   • Markus Prott

    22/02/2021 o 10:55

    krzysio, to taka moda teraz jest. Wychodzi się z założenia, że skoro PiS nadawał ciągle, że „wszystko wina Tuska” to teraz trzeba nadawać na nich. Szkoda tylko, że stosują dokładnie tą samą metodę jak Pisiory.. mimo że na nich najeżdżają.
    No ale ciężko wymagać żeby w kraju, w którym pseudodemokracja jest od niecałych 3 dekad naród był należycie wyedukowany pod kątem polityki.
    Jeszcze tak ze 3-4 kadencje i może zacznie to przypominać jakiś normalny kraj… chociaż jeżeli w tych teoretycznie „normalnych” krajach, które daje się nam jako wzór człowiek w majestacie prawa bierze ślub z pizzą, drzewem, albo psem, a algorytm informatyczny stwierdza, że kanał szachisty jest rasistowski, gdyż wypowiadając słowa „biały bije czarnego” jest to atak rasistowski, to należy się jednak zastanowić nad znaczeniem słowa „normalny”.

    • Magda pokaz panu

     23/02/2021 o 23:21

     Markusie Prott alias krzysio, krytykowac za nieudolnosc rzadzacych czyt PIS jeszcze mozna? Czy moze juz nie?

     • Markus Prott

      24/02/2021 o 11:48

      Oczywiście, że można.
      Szkoda, że z góry zakładasz, że ja to krzysio – niestety pudło.

      Krytykować można. Chciałbym tylko się dowiedzieć, dlaczego najpierw nasz wspaniały naród wybiera sobie to co mamy, a potem tylko narzeka?

      I już uprzedzam odpowiedzi w stylu „ja nie głosowałem/łam na nich” – co zrobiliśmy, by nie dopuścić tego syfu, który mamy do władzy? Nic. Samo to, że zagłosowaliśmy na kogoś innego nie wystarcza.
      Bo jak wytłumaczyć trzydzieści kilka procent ludzi, którzy głosować nie poszli ? Najlepsze, że oni mają zawsze najwięcej do gadania i narzekania na rządzących w danej kadencji. Szkoda, że nie rozumieją, że nie głosując na nich, przyczynili się do ich zwycięstwa, teoretycznie na nich „głosując”.

      Zrozum najpierw o co chodzi w szerokim spektrum, potem skupiaj się na szczegółach.
      Krytykuj sobie, śmiało. Ale po równo. Bo przecież chcemy, żeby wszyscy byli równi, prawda? Oburzamy się, że ktoś drwi z prawa, że ktoś kombinuje i ma lepiej – chcemy równości. To sami to propagujmy. I krytykujmy równo wszystkich.
      A nie tylko wtedy i tych, co nakaże „medialne pospolite ruszenie”.

      Tekst dotyczy remontu budynku sportowego – co ma do tego fatalne rządzenie PiSu? Budynek nie stoi tylko w czasie ich kadencji, to raz. A dwa – tu akurat nie o taką politykę chodzi, w kwestii tekstu o budynku.

      No ale przecież teraz właśnie „w modzie” jest krytykowanie wszystkiego ci robi PiS w stylu „wszystko wina Tuska”. Jak zrozumiesz to porównanie i o co tak na prawdę chodzi, to może i nawet w sieci będzie się dało rozmawiać o konkretach i normalnie, a nie tylko wszystko sprowadzać do rynsztokowego „dialogu” pseudo-politycznego.

     • krzysio

      24/02/2021 o 21:48

      Magdo, lepiej wyjdziesz, jak będziesz pokazywać Panu, niż szukać podobieństw między krzysiem a jakimś tam Markusem. Powaznie.

   • PISmienny

    23/02/2021 o 23:17

    krzysio, kochaj PIS z całego swojego serduszka najmocniej jak tylko potrafisz, tak szybko odchodzi.

 4. ktoś

  20/02/2021 o 14:05

  Idea dobra, jednak czy nie lepiej nowy budynek postawić?

 5. Janusz

  22/02/2021 o 12:00

  A co na 100-lecie Świtu?

  • Kłapouchy

   23/02/2021 o 10:53

   Zmierzch

 6. tomaszmyszewski

  24/02/2021 o 18:55

  krzysio – o tobie śnię że nareszcie podpiszesz się czytelnie pod słowami jak pis pod obietnicami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę