Wydarzenia

Krzeszowickie nadleśnictwo ogranicza wstęp do lasu

Nadleśnictwo Krzeszowice wprowadziło zakaz wstępu do Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego w okolicy Białki w Woli Filipowskiej. Zakaz ma obowiązywać do odwołania.

Wprowadzenie zarządzenia, jak tłumaczy na swojej stronie nadleśnictwo, jest konieczne ze względu na stan drzewostanu po ostatnich nawałnicach. Zakaz obowiązuje od poniedziałku a dotyczy części obszaru Leśnictwa Czerna w okolicy Białki w Woli Filipowskiej.

Jak można przeczytać w zarządzeniu – „zakaz nie obowiązuje osób i sprzętu używanego do prac związanych z gospodarką leśną oraz ratujących zdrowie i życie ludzi”. Ma obowiązywać do odwołania.

 

12 komentarzy

12 Komentarzy

  1. Mieszkanka gminy

    20/07/2021 o 23:02

    Cóż za eufemizm „gospodarka leśna „,a nazwać po imieniu – rabunek drzew!!!

  2. PIS to stan umysłu

    20/07/2021 o 23:28

    Przy okazji sie wykarczuje co nieco

  3. Jacław

    21/07/2021 o 01:12

    Zapewne wiatrołomy ułoza sie w pas przyszłej obwodnicy Trzebini.

  4. Mieszkaniec

    21/07/2021 o 08:59

    a wyciąć i zakaz zostanie zniesiony.

  5. żuczek

    21/07/2021 o 11:05

    Ogranicza wstep do lasu bo harwester pracuje. Czy aż tyle było wiatrołomów nie,ale jest okazja trzeba ciąć.

  6. Luki

    21/07/2021 o 15:31

    Ja tu widzę Starą Wole bliżej niż Białkę 😀

  7. Wrócił

    21/07/2021 o 16:12

    Przed wyborami szybka scinka drzew bo później już nie wiadomo kiedy będzie można.

  8. Podatnicy gminni

    21/07/2021 o 16:30

    Nie odnoszac sie bezposrednio do artykułu Apelujemy; Zaprzestancie wycinki drzew gdyz zostaniecie rozliczeni jak corka lesnika.

  9. Krzeszowiak

    21/07/2021 o 18:04

    Dlaczego ludzie nie reaguja na to co sie dzieje z Puszcza Dulowska? Jak mozna na to spokojnie patrzyc?

  10. Normalny , nie z p...

    22/07/2021 o 11:03

    Guzik prawda ; chcą dalej wycinać las bez żadnej kontroli ; pis….. brakuje papieru na dodrukowywanie kasy na wszystkie „+ coś tam” ?

  11. Nie czyncie tego PISowcy

    22/07/2021 o 19:50

    Anonimowy harvester grasuje po Puszczy Dulowskiej. Ale operator i jego przelozeni musza miec swiadomosc odpowiedzialnosci karno skarbowej czyt na zbity pysk i konfiskata mienia.

  12. krzysio

    22/07/2021 o 20:12

    Tak w sumie, przepraszam za wyrażenie „kretyni” byliście np poniedziałek w Puszczy Dulowskiej w obszarze o którym mowa?. Widzieliście tuż przy drodze drzewa powalone lub położone i oparte na innych?. Jeżeli nie to przestańcie tradycyjnie pieprzyć i narzekać.