Wydarzenia

Jeden z najpiękniejszych zakątków gminy znów tonie w śmieciach

Fot. Nadesłana przez użytkowniczkę

Rezerwat przyrody Dolina Racławki ponownie tonie w śmieciach – alarmuje nasza czytelniczka. Sterty plastiku nanoszone są przez potok i zatrzymują się na na połamanych gałęziach, tworzących naturalne zapory.

Tylko w zeszłym roku podczas wielkiego sprzątania z Doliny Racławki wywieziono ponad 100 worków wypełnionych butelkami, opakowaniami z tworzyw sztucznych i folią. Po każdej większej ulewie woda nanosi na teren rezerwatu masą śmieci z miejscowości położonych w górnym biegu potoku – Racławic i Czubrowic.

 

Kilka lat temu był nawet pomysł instalacji kratki, która miałaby zatrzymywać nieczystości przed rezerwatem. Do realizacji finalnie jednak nie doszło. Praktycznie co roku w dolinie skrzykują się miłośnicy przyrody, by razem uprzątnąć śmieci z rezerwatu.

Ostatnio akcji patronuje m.in. krzeszowicki magistrat dlatego postanowiliśmy zapytać, czy urzędnicy rozważają podjęcie systemowych kroków, by problem śmieci w Dolinie Racławki przynajmniej częściowo rozwiązać. Jak się dowiedzieliśmy gmina prowadzi na ten temat rozmowy z sąsiadami z Jerzmanowic-Przegini.

 

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. No przepraszam

  18/07/2021 o 23:36

  Przepraszam a kogo to dziwi, elektorat jaki jest to kazdy widzi. Modla sie do wizerunku ministra na Boze Cialo to czego sie spodziewac, ze standardy zycia cywilizowanego beda trzymac? A pier…. smieci byle gdzie byle nie u mnie.

  • Anonim

   21/07/2021 o 18:32

   Fakt. Ludzi to nie dziwi.
   Ale nikt nic z tym nie robi.
   Nikt.
   Niekoniecznie musi to być władza lokalna.
   Nikt.

 2. Gornik ratownik

  19/07/2021 o 23:20

  Jacy gospodarze taka gmina. Byle brzuszki i kabzy byly pelne a reszta im tumiwisizm.

 3. Ono

  20/07/2021 o 19:40

  Nie chrzań to nie gospodarze śmiecą tylko niektórzy mieszkańcy – brudasy. Nie zwalajmy wsystkiego na włodarzy za co ponoszą odpowiedzialność to ponoszą, ale nie postawią anioła stróża przy każdym mieszkańcu. To kwestia wychowania i kultury. Niestety jak widać w naszym społeczeństwie to towar deficytowy. Trzeba takich gnoi napiętnować.

  • Ten sam

   22/07/2021 o 19:44

   Ono, a czym wlasciwie zajmuja sie wlodarze
   krzeszowiccy? Mozesz naswietlic,

 4. xyz

  21/07/2021 o 09:25

  Kulturę wynosi każdy z domu. Rodzice nie nauczyli porządku? To są efekty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę