Edukacja

Starosta wydał pozwolenia na budowę. Przy krzeszowickim ogólniaku powstanie hala sportowa

FOT. PIOTR KOSTER MORTGAGE CREDITS

W czwartek starostwo wydało pozwolenia na budowę hali sportowej przy liceum. Krzeszowicki ogólniak to jedna z nielicznych szkół prowadzonych przez powiat z całkowitym brakiem własnej bazy sportowej.

Nowy obiekt powstanie na działce sąsiadującej z budynkiem szkoły, którą starostwo kupiło za około 640 tysięcy od Polskiej Spółki Gazownictwa. Koszt budowy hali to 9,2 miliona złotych, całość środków ma pochodzić z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W budynku o całkowitej powierzchni ponad 1 300 metrów kwadratowych, znajdzie się boisko o wymiarach 28×15 metrów z możliwością rozgrywania meczów koszykówki, siatkówki, tenisa i piłki ręcznej. Salę będzie można podzielić kurtynami na trzy części i prowadzić w niej niezależnie zajęcia. Na raz będą mogły ćwiczyć cztery grupy uczniów. Hala, na poziomie pierwszego piętra ma być połączona z budynkiem liceum przełączką.

Ze względu na obszar konserwatorsko chroniony cześć elewacji zewnętrznej będzie obłożona kamieniem piaskowca z lokalnych złóż – informuje powiat. Budynek ma być niskoenergetyczny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Fot. MZ Studio, dzięki uprzejmości Powiatu Krakowskiego

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. refleksja

  21/03/2022 o 21:28

  świetnie, ale drzew szkoda, które wycięto. A na planie widać jakieś szczepione miniaturki zamiast prawdziwych drzew…może się mylę i to jest tylko plan… nasze pokolenie nie jest zbyt mądre w kwestii zachowania naturalnej przyrody i drzew.

  • ......

   14/04/2022 o 19:59

   Na planie powinni umieścić drzewa dokładnie w takim rozmarzę jakim będą za 60 lat. Podpowiedm mi takim się rodzi czy staje ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę