Pomoc dla Ukrainy

Firmy z gminy Krzeszowice angażują się w pomoc Ukraińcom

Fot. pixabay.com

Mieszkańcy gminy Krzeszowice przyłączyli się do pomocy ogarniętej wojną Ukrainie. W wielu miejscowościach trwają zbiórki żywności, środków higienicznych ubrań i koców. Pierwsi uchodźcy zostali zakwaterowani w internacie przy krzeszowickiej budowlance, wielu znalazło miejsce w prywatnych domach. Do pomocy przyłączyli się także działający na terenie gminy przedsiębiorcy.

Pstrągarnia Rózin w Dubiu organizuje zbiórkę środków opatrunkowych, przeciwgrypowych, przeciwbólowych i antyseptycznych, które trafią do potrzebujących z Ukrainy. Jej właściciele zapowiedzieli także, że część niedzielnego utargu również zostanie przeznaczona na zakup środków opatrunkowych i medycznych.

W akcję pomocy włączyła się także zarejestrowana w Tenczynku Manufaktura Wódki, Wina i Piwa, właściciel Browaru Tenczynek. – Jako Manufaktura zdecydowaliśmy się na roczny wynajem 10 mieszkań w Lublinie dla uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy. Chcemy tym okazać wsparcie dla potrzebującego narodu ukraińskiego – informuje na swoim profilu FB Janusz Palikot, członek zarządu Manufaktury.

Do pomocy mogą się także zgłaszać firmy transportowe. „Jeśli masz: autobus, bus, samochód ciężarowy i chcesz zgłosić swój wolontariat do pomocy przy transporcie darów z Małopolski lub nieodpłatnie przewieźć uchodźców z granicy z Ukrainą, napisz do nas: [email protected]” – informuje urząd wojewódzki.

Zgłaszając swój samochód należy podać:

– rodzaj środka transportu: bus/autobus/samochód ciężarowy,
– liczbę pasażerów, których można przewieźć (zgodnie z dowodem rejestracyjnym),
– szacowaną powierzchnię w m3 na załadunek darów oraz maksymalną ładowność.
 

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Wierzący

  20/03/2022 o 11:25

  A jak tam placówki kościelne w Czernej, Krzeszowicach i parafie, udostępnili już swoje lokale dla uchodźców?

  • Niewierzący

   22/03/2022 o 18:54

   Z tego co wiem, tak! Brawo.

   • Wierrzący

    21/04/2022 o 14:12

    To chyba mało wiesz. Bo cisza o pomocy ze strony klasztoru i proboszczów i parafii …

 2. ktoś

  22/03/2022 o 22:19

  Też jestem ciekawy jaką pomocą wykazują się Parafie- ilu uchodźców przyjęli do Klasztoru- Domu Pielgrzyma w Czernej? w Krzeszowicach na ul. Nowa Wieś? Tam są hotelowe pokoje i miejsca do spania, stołówka. Mam nadzieje, że chociaż z 300 osób tam znalazło schronienie i utrzymanie. itd. wie ktoś?

 3. krak

  04/10/2022 o 10:23

  Jak zachowują sie Ukraińcy w Krzeszowicach? Mam nadzieję, że doceniaja polską gościnność i pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę