Wydarzenia

Krzeszowice. Podczas prac przy budowie hali sportowej odkryto fragmenty starych zabudowań

Fot. Robert Szczuka

Podczas prac ziemnych związanych z budową hali sportowej przy krzeszowickim ogólniaku, pracownicy natknęli się na pozostałości starych murów.

Fragmenty zabudowy pochodzą prawdopodobnie z XVIII lub XIX wieku. Razem z budynkiem krzeszowickiego ogólniaka, dawnym domem gościnnym, mogły tworzyć uzdrowiskowy kompleks. Na miejscu pojawili się archeolodzy. Przy wykopanych fragmentach murów chwilowo nie będą toczyły się prace, ale – jak informuje rzecznik powiatu – cała inwestycja nie zostanie wstrzymana.

Podobne znalezisko może zostać odkryte jeśli dojdzie do budowy hali koncertowej na gminnej działce przy Ogrodowej, którą radni zdecydowali się podarować Skarbowi Państwa. Na starych mapach, zarówno przy budynku ogólniaka jak i w zakolu Krzeszówki widać zabudowania.

 

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. Anonim

  11/03/2022 o 19:05

  Na przedstawionej mapie nie widać zbytnio dużo. Z którego roku jest to mapa?

 2. Gie

  11/03/2022 o 19:14

  Nie chce mi się szukać ale kilka lat temu pisałem tutaj w komentarzach że mogą tam być jakieś ślady zabudowań. To było przy okazji budowy tam jakiegoś boiska czy innego zagospodarowania terenów przy ogrodowej. Nawet wklejałem mapkę z XIX w. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale mogły znajdować się tam stajnie.

  • Koń

   14/03/2022 o 10:20

   Mój prapraprapradziedek tam się uśmiał. Babcia opowiadała.

 3. Proszę nie odpowiadać ze Państwo monitorują

  13/03/2022 o 15:17

  Piękne wykopaliska a na przystanku PKP w Woli Filipowskiej jak nie było windy dla osób niepełnosprawnych tak nie ma jak nie było parkingu przy przystanku tak nie ma jak woda stała w przejściu podziemnym tak dalej stoi. Piękne zarządzanie władzy gminnej bo inaczej tego nazwać się nie da. Rodzi się pytanie kiedy te sytuacje Panowie Burmistrzowie zostaną naprawione????? Proszę nie odpowiadać, ze Państwo monitorują, bo ewidentnie mamy tu do czynienia z jakaś indolencja. Może warto wystąpić i powiedzieć, ze nie jesteśmy w tej materii kompetentni? Uczciwie byłoby to uczynić w tej sytuacji. Czy ulica Młynska tak wspaniale odnowiona jest właściwie odwodniona, kto robi odbiory? O ścieżce rowerowej Velo Rudawa nie wspomnę bo to poza zasięgiem i zainteresowaniem włodarzy.

 4. Na bruk po wyborach

  13/03/2022 o 18:54

  Hala sportowa hala sportowa ale czy inwestycje w gminie dokonczone, czy jak zwykle Krzeszowice to stan umysłu?

 5. polacy

  14/03/2022 o 15:13

  Jest PIS nie pomaga niech nie przeszkadza w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

  • Kłamstwo ma krótkie nóżki

   14/03/2022 o 19:48

   Dzisiaj premier kłamał tak o cieżarówkach na granicy w stronę Białorusi, czyli de facto Rosji, jak to wszystko jest kontrolowane, że nawet dziewczyna, która jest szefem służb za to odpowiedzialnych nie wytrzymała i powiedziała co o tej żałosnej propagandzie myśli.

   • doprecyzowanie

    27/03/2022 o 23:39

    Kłamstwo ma kacze nogi.

  • Taka prawda

   14/03/2022 o 22:17

   Dajcie nam spokój od wielu lat jest Was tutaj tysiące ,a tak na marginesie naucz się pisać w języku polskim

   • Wszyttkiego najlepszego Polakom i Ukraińcom, a i wszystkim innym z jednym botoksowanym wyjątkiem

    22/03/2022 o 18:51

    Obawiam się, że koleżanka lub kolega jest imbecylem. Co tylko potwierdza, że to forum jest demokratyczne, a próg cenzury ustawiony nisko. Moim zdaniem nieco, nie bardzo, ale nieco – zbyt nisko. Na przykład post, który komentuję bardzo brzydko pachnie. A może się tylko wstydzę że muszę to czytać.

 6. WSTYD, PANOWIE WŁODARZE

  16/03/2022 o 15:59

  Szanowni Włodarze Krzeszowic,
  taki wielomiesięczny syf i śmietnik jaki panuje na – w teorii – trawniku przy ulicy Szkolnej przy parkingu za dawną TP w zarządzanym przez Was miasteczku, naszych uroczych Krzeszowicach, trudno spotkać w dzisiejszych czasach nawet w Trzecim Świecie.
  Potem możecie nawet przeciąć wstęgę, czy coś, ale zróbcie co leży w Waszych obowiązkach i skierujcie tam swoje służby.
  Ktoś to miasteczko ma chyba sprzątać, zapewne bierze za to pieniądze.
  Wstyd.

 7. Do Pana Adama Godynia

  19/03/2022 o 15:48

  Szanowny Panie,
  Uprzejmie proszę o załatwienie tego. Nie jesteśmy syfiarzami. Tak ogólnie. Ja mogę pójść i sam to posprzątać, ale to wasz obowiązek, żeby to zrobić rękoma waszych służb. I jakoś nie chcę was w tym wyręczać.
  Dziękuję.
  Proszę nie tracić czasu na odpowiedż, nie interesują nas powody tego syfu. Wasza w tym głowa żeby to nie leżało miesiaącami.

  • Tydzień minął - dalej syf

   26/03/2022 o 19:02

   Może podajcie się do dymisji? No po co macie męczyć?
   Ale z was cienkie bolki.

 8. Do Pana Starosty Pałki

  20/03/2022 o 21:42

  Szanowny Panie,
  Kto bezpośrednio w starostwie powiatowym odpowiada za odebraną dokumentację i brak wizji w terenie? Cegły z ruin pod nogami czuć było.
  Kto zapłaci za niekompetencje Pana służb i jakie wyciągnął Pan w związku z tymi zaniedbaniami konsekwencje ?
  Ile tracił powiat krakowski na nabyciu „felernej” działki?

 9. refleksja

  21/03/2022 o 21:22

  czy każda inwestycja w gminie wiąże się z wycinką drzew? znowu wycięto parę drzew przy chodniku, bo powstaje hala sportowa… hala jest potrzebna, szkoda że kosztem drzew, które pamiętałem od zawsze…

 10. Dom z papieru

  23/03/2022 o 20:34

  Prace archeologiczne muszą zastać przeprowadzone. Pewnie również na sąsiednich działkach zostaną znalezione ciekawe znaleziska.

  • Żona archeologa

   26/03/2022 o 19:00

   Im jestem starsza, tym bardziej jestem intrygująca dla mojego męża. Idealny układ.

 11. Rychoo

  28/03/2022 o 23:50

  Tu jest k…. dom wariatów , zaglądam tu często, nieczęsto coś napisze ale proponuje administracji jednak zapanować nad tym syfem . Ktoś to nazwał demokracją .ludzie tu jest temat o ruinach fundamentów , notabene ( zawsze chciałem użyć tego słowa 😉 ) całkiem ciekawych i ładnych

 12. szanony Panie całuje cię w D.( tak mi pisz)

  29/03/2022 o 20:39

  Rychoo idz na Zamek zrób sobie reportaż z serwisem foto na 30 sztuk i analizuj wykopaliska i ruiny. Tematy są ważne czas jest wojenny. Może się w schronie zmieścisz. Ludzie PISZA bo są mocno podkur…ni. Maja racje zreszta być podkur…nymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę