Inwestycje

Stare mury znikają z działki przy krzeszowickim ogólniaku

Trzy miesiące temu, podczas prac przy budowie hali sportowej, nieopodal krzeszowickiego ogólniaka, odkryto zabudowania po dawnym pawilonie uzdrowiskowym. Mury kolidujące z inwestycją, za zgodą konserwatora zabytków, mają zostać rozebrane.

Część już jest wyburzana, niektóre fragmenty mają zostać zabezpieczone i zasypane. Natomiast, jak informuje Krzysztof Kamiński ze starostwa powiatu krakowskiego, zabytkowe mury od strony południowej będą odsłonięte by uchwycić zarys dawnego pawilonu.

W miejscu gdzie kiedyś istniały budynki krzeszowickiego uzdrowiska powstanie hala sportowa dla ogólniaka. Koszt budowy to 9,2 miliona złotych, całość środków ma pochodzić z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Wyborcy

    26/05/2022 o 13:24

    Panie Adamczyk z PISu ministrze, kiedy bedzie wreszcie zakończona inwestycja kolejowa w Gminie Krzeszowice? Czy raczysz odpowiedziec?

  2. Zwolennik samorządu gminnego

    27/05/2022 o 11:29

    To może lepiej byłoby odtwarzać uzdrowisko w miejscu, gdzie faktycznie istniało, a nie na księżych polach za targowicą. To akurat miejsce byłoby świetne na nowoczesny budynek szkoły średniej ogólnokształcącej z pełnowymiarową salą gimnastyczną, basenem sportowym i kręgielnią. Urok współczesnej demokracji – rządy dyletantów i biznesmenów za nie swoje pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę