Edukacja

Wyniki matur 2022. Tak wypadły krzeszowickie szkoły

Na początku lipca absolwenci liceów i techników poznali wyniki tegorocznych matur. Teraz na stronach OKE przeanalizować może je w poszczególnych szkołach już każdy.

Jak poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nie warto tegorocznych wyników porównywać z latami ubiegłymi, bo w tym roku nie było egzaminów ustnych. Co więcej, wymagania w części pisemnej zostały ograniczone z powodu pandemii o około 20%.

By zdać maturę, tegoroczny absolwent musiał zdobyć 30% punktów z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowych, czyli matematyki, języka polskiego i języka obcego.

W Krzeszowickim ogólniaku egzamin dojrzałości zaliczyło 96% uczniów. Zarówno angielski jak i matematykę na poziomie podstawowym zdali wszyscy uczniowie, który podeszli do matury. Problem pojawił się z polskim – tu zdawalność wyniosła 96%. Dobry wynik? Warto wejść w szczegóły pamiętając, że mamy do czynienia z maturą o ograniczonych wymaganiach. Średni wynik z angielskiego na poziomie podstawowym wyniósł 84%, z matmy – 67% a z polskiego 57%.

W przypadku technikum liczba maturzystów, która zaliczyli egzamin wyniosła 70%. Problemów dostarczyła… matematyka, tu zdawalność wyniosła 73%. Znacznie lepiej wypadł polski – 93% i angielski – 95%. A co ze średnimi wynikami na poziomie podstawowym? Z angielskiego to 74%, z polskiego – 55%, a matematyki – 46%

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. B.

  21/07/2022 o 19:36

  Wyniki LO na tle szkół lokalnych są ok, w kolejnych latach powinno być jeszcze lepiej, dużo pracowitej młodzieży się tam wybrało i szkoła powinna wyjść na prostą.

 2. Marysiu sekretarzu PZPR

  22/07/2022 o 04:20

  Słabo to wyglada zwłaszcza ze juz nie ma komunistycznych złogów po kursach tylko nauczyciele z wykształdeniem pedagogicznym.

  • Koniec z XIX wiekiem

   22/07/2022 o 22:00

   Czyli w polskiej praktyce – żadnym.
   Przy dostępie do informacji zawód nauczyciel jest zwyczajnie niepotrzebny nikomu prócz polityków (jako setki tysięcy łatwych do przekupienia wyborców) oraz rodziców (jako ludzie, którzy mają oko na ich dzieci, w czasie kiedy sami pracują).
   Szkoły powinny być miejscem spotkań dzieci i młodzieży ze sobą wzajemnie i mądrymi ludźmi z zewnątrz.

   • W miarę oświecony bez internetu.

    24/07/2022 o 23:27

    Teza trafna, tylko niezbyt mądra w kontekście kryzysu energetycznego i grożących w związku z tym blackoutów. Wtedy nożna se tylko pomarzyć o dziurawej wiedzy i wszechstronnym wykształceniu. A w szkołach, stacjonarnie – zawsze można od mądrego nauczyciela się czegoś nauczyć, nawet przy świeczkach. To się nazywa mądrze „Kaganek oświaty”.

  • Towarzystwo wzajemnej adoracji

   23/07/2022 o 19:40

   Takie wyksztalcenie z AP to jedna wielka ściema.

 3. Tomek

  22/07/2022 o 08:51

  30% żeby zdać to chyba dla szkoły specjalnej… Min 51% ale wtedy byłoby 30% mniej osób posiadających maturę…

  • Popaprany ludź, który jest bliźnim

   28/07/2022 o 07:14

   Zajefajny jesteś liczbolog, kiedy umiesz tylko procenty liczyć poprawnie bez promili… Szcun dla Ciebie, jako ojca/matki swoich dzieci i protoplasta wnuczego pokolenia…

 4. Absolwent LO z lat osiemdziesiątych, poprzedniego stulecia.

  22/07/2022 o 20:46

  Wszystko jest w porządku w statystykach, tylko ten poziom nauczania, żeby jeszcze nie spadał, to byłoby już całkiem, jak to teraz młodzież skrótowo mawia – miodzio …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę