Wydarzenia

Są pierwsi chętni do zainwestowania w miękińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej

Grafika UM Krzeszowice

Gmina jest już po pierwszych przetargach na sprzedaż i oddanie w użytkowanie wieczyste terenów w obrębie miękińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Zainteresowanie co prawda nie było duże, ale każda z wystawionych działek znalazła już inwestora.

Położona w malowniczej okolicy dawnego miękińskiego kamieniołomu strefa to teren o powierzchni ponad 16.8 hektara. Ponad 3.7 hektara stanowią tereny inwestycyjne, a 1.7 hektara działki pod infrastrukturę komunalną. W SAG znajdzie się także miejsca na cztery laboratoria badawcze Akademii Górniczo-Hutniczej. 

Na początku grudnia, tuż przed oficjalnym otwarciem SAG, gminie udało się sprzedać kompleks trzech działek o łącznej powierzchni około 0,7 hektara, oraz oddać w użytkowanie wieczyste działkę o powierzchni ponad 0,65 hektara. Pierwszy teren, za 579 740 zł (to kwota netto, do której trzeba doliczyć 23% stawkę VAT) kupił Marek Krąpiec, właściciel Laboratorium Datowań Bezwzględnych. Drugi, w użytkowanie wieczyste, oddano za 661 550 zł (netto, trzeba doliczyć 23% VAT) spółce ECOSORBTECH z siedzibą w Krakowie. Na zainwestowanie w SAG, nowi inwestorzy będą mieli 5 lat od daty podpisania umowy z gminą.

Do zagospodarowania przez inwestorów  wciąż pozostają cztery tereny o łącznej powierzchni między 0.48 hektara a 0.72 hektara. Nieruchomości mogą zostać zakupione lub oddana w użytkowanie wieczyste mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom oraz firmom z branży nowoczesnych technologii w zakresie produkcji, usług, IT lub OZE.

Gmina na terenie strefy wybudowała infrastrukturę drogową i techniczną, budynek administracyjny oraz ścieżkę pieszo-rowerową. Całość inwestycji kosztowała ponad 7 milionów złotych, z czego 4.2 mln stanowiło unijne dofinansowanie, ponad 1.1 mln pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych a 1.8 mln złotych pochodziło z budżetu gminy Krzeszowice.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Elektryk Analdin

  24/01/2023 o 23:56

  No to stała się jasność teraz, dlaczego tej strefy nie dotyczy blacout nocny w kryzysie.
  Może przez to, żeby jakiś potencjalny inwestor nie zabłądził po ciemku, przywożąc na ten teren kobitkę, swoją BMką w nocy na bara bara?…
  Przy okazji jeszcze zrobi biznes urzędowo na podatnikach i włodarzach…

 2. Tararam

  25/01/2023 o 13:35

  Rodzina ah rodzina a kiedy jej ni ma bez działki zes jak pies.

 3. ze służb

  27/01/2023 o 01:16

  Moze słynna Pani Ch….?

  • Gupi z dżungli

   31/01/2023 o 15:58

   Może ta ta sama Pani Ch… która nie przyznaje się być Panem przez C pisane, bo już sama nie wie kim jest i jaką płeć ma mieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę