Wydarzenia

Są pierwsi chętni do zainwestowania w miękińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej

Grafika UM Krzeszowice

Gmina jest już po pierwszych przetargach na sprzedaż i oddanie w użytkowanie wieczyste terenów w obrębie miękińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Zainteresowanie co prawda nie było duże, ale każda z wystawionych działek znalazła już inwestora.

Położona w malowniczej okolicy dawnego miękińskiego kamieniołomu strefa to teren o powierzchni ponad 16.8 hektara. Ponad 3.7 hektara stanowią tereny inwestycyjne, a 1.7 hektara działki pod infrastrukturę komunalną. W SAG znajdzie się także miejsca na cztery laboratoria badawcze Akademii Górniczo-Hutniczej. 

Na początku grudnia, tuż przed oficjalnym otwarciem SAG, gminie udało się sprzedać kompleks trzech działek o łącznej powierzchni około 0,7 hektara, oraz oddać w użytkowanie wieczyste działkę o powierzchni ponad 0,65 hektara. Pierwszy teren, za 579 740 zł (to kwota netto, do której trzeba doliczyć 23% stawkę VAT) kupił Marek Krąpiec, właściciel Laboratorium Datowań Bezwzględnych. Drugi, w użytkowanie wieczyste, oddano za 661 550 zł (netto, trzeba doliczyć 23% VAT) spółce ECOSORBTECH z siedzibą w Krakowie. Na zainwestowanie w SAG, nowi inwestorzy będą mieli 5 lat od daty podpisania umowy z gminą.

Do zagospodarowania przez inwestorów  wciąż pozostają cztery tereny o łącznej powierzchni między 0.48 hektara a 0.72 hektara. Nieruchomości mogą zostać zakupione lub oddana w użytkowanie wieczyste mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom oraz firmom z branży nowoczesnych technologii w zakresie produkcji, usług, IT lub OZE.

Gmina na terenie strefy wybudowała infrastrukturę drogową i techniczną, budynek administracyjny oraz ścieżkę pieszo-rowerową. Całość inwestycji kosztowała ponad 7 milionów złotych, z czego 4.2 mln stanowiło unijne dofinansowanie, ponad 1.1 mln pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych a 1.8 mln złotych pochodziło z budżetu gminy Krzeszowice.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Elektryk Analdin

  24/01/2023 o 23:56

  No to stała się jasność teraz, dlaczego tej strefy nie dotyczy blacout nocny w kryzysie.
  Może przez to, żeby jakiś potencjalny inwestor nie zabłądził po ciemku, przywożąc na ten teren kobitkę, swoją BMką w nocy na bara bara?…
  Przy okazji jeszcze zrobi biznes urzędowo na podatnikach i włodarzach…

 2. Tararam

  25/01/2023 o 13:35

  Rodzina ah rodzina a kiedy jej ni ma bez działki zes jak pies.

 3. ze służb

  27/01/2023 o 01:16

  Moze słynna Pani Ch….?

  • Gupi z dżungli

   31/01/2023 o 15:58

   Może ta ta sama Pani Ch… która nie przyznaje się być Panem przez C pisane, bo już sama nie wie kim jest i jaką płeć ma mieć?

 4. Tyran

  25/02/2023 o 20:53

  Najlepsze jest to, że na końcu strefy ma niby być strefa relaksu dla mieszkańców. Miejsce usytuowane ma być tam, gdzie gwałciciele nie będą się pojawiać bo za daleko. Strefa martwa jak sama miejscowość- jestem mieszkańcem Miękini. Kiedyś chodź można było spacerować a nawet zawody zobaczyć trialowe. Nie znam wątku z panią CH…. . Można coś jaśniej 🙂 . Teraz lampy świecą na strefie bo płaci każdy- nie ma gminnych pieniędzy. To są nasze pieniądze. Widziałem ostatnio „gospodarza” gminy na mieście. chętnie zapytałbym o Pana/Panią Ch…. , tylko muszę wiedzieć o co chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę