Inwestycje

Wola Filipowska. Przy przystanku kolejowym w przyszłości mogą powstać dwa parkingi

Przy przystanku kolejowym w Woli Filipowskiej będzie mógł powstać parking. Gmina Krzeszowice wymieniła się z właścicielami nieruchomości przy ulicy Młyńskiej na trzy działki w Siedlcu. Udało się jej także zakupić działkę przy ulicy Dworcowej, zabezpieczając w ten sposób teren po północnej stronie linii kolejowej na dodatkowe miejsca postojowe.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Woli Filipowskiej, ale też pobliskiego Rudna i Filipowic. Do tej pory większość kierowców swoje samochody pozostawiała na skrawku asfaltu znajdujący się przy łuku ulicy Młyńskiej. Ci, którzy na przystanek przyjeżdżają od strony północnej, jako miejsca postojowe wykorzystują pobocze ulicy Różanej.

W przyszłości parkowanie przy przystanku kolejowym ma zostać ucywilizowane. Gmina porozumiała się z właścicielami działek znajdujących się przy kolei. W zamian za dwie działki przy ulicy Młyńskiej, o łącznej powierzchni 40 arów, właściciele otrzymali trzy działki o łącznej powierzchni prawie 30 arów w miejscowości Siedlec (tuż za remizą strażacką). Działki przy przystanku w Woli Filipowskiej wyceniono na 376 tysięcy złotych.

 

Wcześniej, po negocjacjach z właścicielem, gminie udało się także kupić 14 arową nieruchomość przy ulicy Dworcowej, zlokalizowaną bezpośrednio przy linii kolejowej. Działkę wyceniono na 24 500 złotych. Wszystkie trzy nieruchomości w przyszłości będą mogły posłużyć jako parkingi dla kierowców przesiadających się na pociąg.

Zabezpieczenie miejsc po obu stronach linii kolejowej staje się istotne w kontekście planów PKP związanych z zamknięciem przejazdu w ciągu ulicy Kolejowej. W przyszłości gmina będzie też musiała się zastanowić nad stworzeniem utwardzanego łącznika ulic Dworcowej i Kolejowej. Dziś tylko część wysypana jest kruszywem.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Janina

  28/04/2023 o 18:03

  Panie Vice Burmistrzu i to jest bardzo dobra koncepcja i tego sie trzymajmy. Im wiecej!inwestycji na Woli Filipowskiej tym lepiej.

  • Adwokat normalności.

   01/05/2023 o 16:26

   Janino, skarbie narodowy…
   Pan Vice Burmistrz nie czyta komentarzy na Krzeszowiceone.pl, więc nie jest w stanie w żaden sposób zaspokoić Twoich pragnień.
   Może osobiste spotkanie by coś poprawiło w tej niezdrowej sytuacji, w celu rozwiania uprzedzeń i zakodowanej nienawiści, jak myślisz?…
   Ten portal jest tylko do informacji o wydarzeniach w gminie Krzeszowice, a nie do pośredniczenia zainteresowanych stron w rozwiązywaniu bolączek, bo ma inną misję, niż inne portale społecznościowe.
   Zatem po co pisać tu do kogoś, kogo tu nie ma?…

   • Zenon

    01/05/2023 o 18:44

    Adwokacie a moglbys sie zdziwic okrutnie czy nie czyta. Moze i odpowie tobie

 2. Co jeszcze?

  28/04/2023 o 18:18

  „istotne w kontekście planów PKP związanych z zamknięciem przejazdu w ciągu ulicy Kolejowej” – co to w ogóle ma być? PKP robi łaskę, że jest przejazd?
  Gmina powinna teraz poinformować PKP o planach zamknięcia linii kolejowej biegnącej przez gminę. Tak dla zagajenia rozmowy.

  NAPRAWDĘ LUDZIE, PRZESTAŃMY SIĘ DAWAĆ TRAKTOWAC JAK BYDŁO. TO JEST NASZ KRAJ. NASZ. NIE PKP, NIE LASÓW PARTYJNYCH, NIE KONCERNÓW ENERGETYCZNYCH, NASZ.

  • Marcin

   28/04/2023 o 21:32

   Dokładnie tak – dodam jeszcze że administracja to nie żadna władza – a jedynie służba na wynagrodzenie której się zrzucamy wszyscy. Trzeba tłumaczyć to ludziom którzy biją pokłony i sami stawiają się w roli mniej uprzywilejowanej.

  • kreon

   29/04/2023 o 04:57

   Dobrze ujęte aczkolwiek, właśnie lenistwo mieszkańców obywateli i tzw decydentów, którzy po objęciu stołeczka liczą czas do przelewu diety na konto miast zająć się sprawami ważnymi dla mieszkańców. Wszak lepiej się nie narażać wyższym stopniem gdyż to zle może być odebrane w przyszlosci.

  • Tyle tylko do "co jeszcze?"

   01/05/2023 o 15:43

   Słuszna racja. W pełni popieram, ale też mam jedną uwagę: Otóż – nie sztuką jest żądać wszystkiego od gminy, samemu chcąc mieć to podane na tacy. Gmina jest tylko instytucją, która realizuje zadania. Zatem można by i samemu wnieść jakiś wkład w wyegzekwowanie, ułatwiającego mieszkańcom gminy, postulatu. Krzykiem i pieniactwem z zaułka drewnianego szaletu nic się nie zdziała. Można przecież wykazać się aktywnością, zebrać podpisy zainteresowanych tematem i normalną drogą wysłać tzw. „Postulat Obywatelski” do władz gminy. Nikt za to nikogo nie zamknie, ani nie zamorduje, a będzie podstawa do rozwiązania problemu. Wtedy gmina nie może już udać głuchej i nic z tym nie robić, bo musi się odnieść do tego już w drodze oficjalnej. Myślę, że tą drogą prędzej się osiągnie to, na czym zależy mieszkańcom gminy, niż ujadaniem łańcuchowym przy budzie…

   • No nie trafiłeś

    04/05/2023 o 16:11

    Obrażasz ludzi nic o nich nie wiedząc.

 3. Jan

  29/04/2023 o 02:03

  Właściwie to zamknięcie przejazdu powinno się wiązać z uruchomieniem przejazdu pod torami w lini ulicy Dworcowej, z północy na południe, gdzie jest wystarczajaco dużo miejsca na zrobienie takowego wzorem np Zabierzowa. To już inicjatywa Gminy i pracownikow gminnych w osobach burmistrza i Vice aby takowa inwestycja stała się faktem. To nie jest jak wcześniej napisano prywatny folwark PKP obecnie zarządzanego marnie przez PIS a są to inwestycje z podatków, które my wnosimy do wspólnej kasy czyt. budżetu.

 4. Janina Nowak

  29/04/2023 o 15:54

  Parkingi parkingami ale kiedy w końcu się doczekamy aż zostanie zamknięty przejazd przez tory? Dawno go już powinni zamknąć dla ruchu kołowego.

  • Jerzy Kiler

   29/04/2023 o 22:37

   JANINA a co, już chciałabyś wypuścić swoje bachoręta na ulice Kolejowa i piknik tam odstawiać. Niedoczekanie. Zamykać to ty sobie możesz swojego chłopa w piwnicy jak ci nabroi.

  • pamietliwa

   29/04/2023 o 23:22

   Janina Nowak, kto ci dal prawo do zamykania czegokolwiek? Kto cię upowaznił. Juz jedna taka była „pani nauczycielka” co tez chciała zamykać i szybko się to zemsciło.

  • anty

   30/04/2023 o 00:29

   A Kim WY jestescie ze sie nie możecie doczekać na zamknięcie przejazdu, kilkoma krzykliwymi dewotkami które sobie chcą zrobić ul Kolejowej deptak? Ciekawe jak będzie jakaś awaria przewożonych towarów w cysternach ew innych materiałów niebezpiecznych ew jak szybko dojedzie pomoc do potrzebujacych. Pewnie WY weźmiecie za to odpowiedzialność ze nie zdążą na czas dojechać gdyż kilka bab postulowało za zamknięciem przejazdu ale alternatywy w pobliżu to nie. Na Bialke dymać, co?

 5. Janina Nowak

  03/05/2023 o 08:14

  Możecie sobie szczekać, warczeć i obrażać a przejazd i tak zostanie zlikwidowany i nie macie na to żadnego wpływu. Oby zamknięcie nastąpiło jak najszybciej a wy zaczniecie korzystać z wiaduktu na Białce bo w końcu po to nam go minister zbudował!

  • "Wóda, czkawka, Gwiżdż Janina - Taka gmina."

   03/05/2023 o 16:21

   Matko Boska,”minister nam zbudował”, naprawdę komuna trzyma się mocno. Ma-sa-kra,

  • Narodowo-katolicki PRL bis

   03/05/2023 o 19:08

   Dziękuję za poparcie Towarzyszko! W podziękowaniu partia zamknie nie tylko przejazd, ale i całą ulicę Kolejową a posesje przy tej ulicy znacjonalizuje. Dziękujemy Wam za patriotyczną postawę.

 6. Życzliwy

  03/05/2023 o 17:56

  Zbudowała go firma za nasze pieniądze. Adamczk tylko za nas zdecydował. Pytanie czy wszyscy są z tej decyzji zadowoleni i czy będą zadowoleni po zamknięciu przejazdu. Podobnie jak z budowy przejazdu na Zielonej.

 7. mieszkaniec

  03/05/2023 o 23:29

  Jak się już coś wybuduje to też trzeba o to dbać – przejście dla pieszych i przejazd rowerowy/dla niepełnosprawnych koło „Wisły”- totalny syf. Rozbite butelki, puszki, pety, siki, papiery, liście… Raz na pół roku administrator – chyba kolej- mógłby to posprzątać (inna sprawa, że chuligani i bałaganiarze mają się nieźle). Ohydna wizytówka naszej gminy szczególnie, że mistrzostwa tuż tuż, a i dla turystów pieszych i rowerzystów zwiedzających gminę jest to mega odrażające i nieprzyjemne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę