Wydarzenia

Lokalna społeczniczka nową radną krzeszowickiej Rady Miejskiej

W czasie gdy w Warszawie Dorota Marek odbierała z rąk przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej zaświadczenie o wyborze na posłankę, w sali herbowej krzeszowickiego urzędu jej następczyni składała ślubowanie.

Niecałe dwa tygodnie od wyborów parlamentarnych, Rada Miejska uzupełniła swój skład. Miejsce wybranej do Sejmu Doroty Marek zajmie Małgorzata Kuciel. Mieszkanka Woli Filipowskiej otrzymała drugi najlepszy wynik w wyborach do Rady Miejskiej z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu numer 3.

Nowa Radna będzie pracować w Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Miejsce Doroty Marek w doraźnej komisji ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego zajmie Wojciech Pogan.

Małgorzata Kuciel w ostatnich wyborach do Rady Miejskiej otrzymała 116 głosów. Nie był to jej debiut. W 2014 również próbowała swoich sił w wyborach samorządowych, wtedy otrzymała 113 głosów. Nowa radna jest członkinią  Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w Woli Filipowskiej, działa także w tamtejszym kole gospodyń wiejskich.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Lokals

  29/10/2023 o 19:21

  Całe szczęście, że lokalna, a nie obca!!!
  Trzymam za nią wszystkie pięć kciuków!!!

  • CKiS górą

   30/10/2023 o 12:37

   Oby dobrze radziła i głosowała. Gdzie można przeczytać z ostatniej sesji protokół bo podobno były bardzo owocne obrady.

   • Gamer

    05/11/2023 o 17:09

    Nie wiem, czy można połączyć sport z kulturą, ale niech będzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę