Gospodarka

Gmina ma problem. Będzie kolejna kara?

Jakimi kryteriami kierowali się gminni urzędnicy przy wyborze wykonawcy odpowiedzialnego za budowę przedszkola w Tenczynku? Po ponad czterech latach Urząd Marszałkowski dopatrzył się nieprawidłowości w przetargu, który wygrała krakowska firma Łegprzem.

Głównym kryterium wyboru oferty była cena zaproponowana przez przedsiębiorców. Według urzędników z Urzędu Marszałkowskiego, krakowska firma Łęgprzem nie zaproponowała najkorzystniejszej ceny – pisze środowy tygodnik Przełom.

Jeśli gmina nie będzie w stanie udowodnić zasadności wyboru oferty firmy z Krakowa, będzie musiała zwrócić około 300 tys. zł, które otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego (całkowita kwota dofinansowania z MRPO około 3 mln zł).

W grudniu 2007 roku firma Łęgprzem wygrała przetarg na budowę przedszkola w Tenczynku. Jej oferta, opiewająca na 4,2 mln zł była – według urzędników – była najtańszą spośród ośmiu nadesłanych do krzeszowickiego magistratu.

Nowe przedszkole zostało otwarte w sierpniu 2009 roku, całkowita wartość inwestycji wyniosła 4,8 mln zł.

Więcej w  Przełomie 2/2012

Zobacz fotogalerie z otwarcia przedszkola w Tenczynku

szatnia

Zdjęcie 25 z 25

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. aaa

  11/01/2012 o 22:33

 2. a/........

  11/01/2012 o 23:54

  ja chyba rozumiem.
  czarno na białym być może jest w papierach, a w rzeczywistości wszystko spowija mgła niejasności… a może ten, kto wygrał miał po prostu wygrać…. ludzie marszałka chyba coś kumają.

 3. przedszkole w Tenczynku

  12/01/2012 o 00:25

  takie sobie, chociaż znacznie zgrabniejsze i przyjazne dzieciom. Od razu widać, że ten, kto je wymyślił, rozumie i chyba kocha dzieci w odróżnieniu od tego krzeszowickiego kombinatu dla dzieci powstałego jako przejaw braku wyobraźni i jako przykład awersji inwestora i projektanta do najmłodszych! Uszczypliwi w Krzeszowicach nawet mówią o nim, że inspiracją była rodzima architektura miasteczka, czyli …. bunkier przy Legionów Polskich i Krakowskiej. Coś w tym jest….

  • Andi

   12/01/2012 o 07:01

   Przynajmniej to w krzeszowicach wygląda ładnie a nie jak przerosnięty dom jednorodziny(z paroma detalami żeby było inaczej niż w domu). Poza tym w Krzeszowicach jest przedszkole z założenia większe(wieksza ilośc dzieci) to swoje gabaryty musi mieć. Swoją droga trzeba być totalnym ignorantem żeby porównywać przedszkole w mieście do którego bedą chodzic dzieci z okolicznych miejscowości z tym na służącym w zasadzie mieszkańcom jednej wsi. Druga sprawa skoro tak chwalisz to porównaj sobie tereny dla dzieci przy przedszkolach, w Tenczynku w zasadzie niema miejsca na zabawę dla dzieci, nie mówiac ze większy plac zabaw jest juz poza terenem przedszkola. I to ma być ten przemyslany projekt służący dzieciom.

 4. Miasto???

  13/01/2012 o 18:35

  Pomijam kwestie administracyjno formalne, ale z tym miastem to pojechałeś…Ani to miasto ani ładna wieś. Czasami tu bywam i macie tu jakoś nijako, popieprzenie z poplątaniem. Okolica zajefajna, piękne lasy bukowe, pagórki, zamek w Rudnie, pałac w parku…..Ale to wasze niby, miasto przemilczę.

 5. do Andi

  13/01/2012 o 23:27

  Co TY gadasz z tym terenem przy Przedszkolu w Tenczynku, że mały???!!!!. Może byłeś od TYŁU PRZEDSZKOLA – A GŁÓWNE WEJŚCIE JEST OD POŁUDNIA OD REYMONTA – tam gdzie parkingi !!! I TAM JEST PIĘKNY PLAC ZABAW.

  Sprawdziłem TEŻ POWIERZCHNIĘ DZIAŁEK

  i w KRZESZOWICACH to 68 arów z budynkiem 2.400m kwadratowych , ( 250 dzieci)
  a w TENCZYNKU 58 arów z budynkiem 1.400m kwadratowych!!! ( 175 dzieci).

  NO TO PORÓWNAJ SOBIE JEŚLI UMIESZ LICZYĆ KTO MA WIĘKSZY TEREN W PORÓWNANIU Z ILOŚCIĄ DZIECI!!!!!!!!

  A jeszcze zanim coś napiszesz wejdź sobie do tego w Tenczynku i w Krzeszowicach i zobacz w środku – ZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA. ( zresztą wszyscy, co widzieli to wskażą TENCZYNEK)
  Więc najpierw sprawdź a potem pisz nieprawdę!!!!!
  Możę skomentujesz Andi bo ja widziałem oba i wiem co mówię.
  .

 6. no

  14/01/2012 o 10:30

  Andi nie może krytykować przedszkola w Krzeszowicach, bo był jednym z podwykonawców i jego sprzęt tam pracował.

 7. obserwator

  14/01/2012 o 22:00

  z tego co wiem to przedszkole w Tenczyku jest jeszcze bardziej przemyślane bo w jakiejś części jest jeszcze biblioteka dla mieszkańców. A jeśli chodzi o ścisłość to do tego przedszkola chodzą dzieci nie tylko z Tenczynka – sprawdźcie sami a potem piszcie.
  Zresztą co się tu licytować oba są nowoczesne i nikt takich nie ma!!!!!!

 8. Ben

  16/01/2012 o 16:24

  Sprawa wydaje mi się co najmniej dziwna. Zastanawiam się, czy problem wogóle jest. Jeśli czyjaś oferta nie została z jakiegoś powodu wybrana – a powinna, to podmiot, który ją złożył ma kilka możliwości odwoławczych. Czyli: protest na wybór oferty do zamawiającego, arbitraż w UZP, czy w końcu proces przed sądem. Czy był jakiś protest? Trudno powiedzieć, trzeba by sięgnąć do dokumentacji przetargowej.
  Generalnie sprawa wydaje mi się bardzo tendencyjna, raczej komuś zależy na zrobieniu szumu niż na udowodnieniu swoich racji. Tak czy siak ciekaw jestem wyniku postępowania wyjaśniającego, bo być może miejsce miały sytuacje, o których nie wiemy.

 9. XXL

  16/01/2012 o 19:21

  I znów powiedziałeś coś Ben, tak, jakbyś nic nie powiedział! Jeśli sam nie mam zdania na jakiś temat, po prostu nie zabieram głosu.

  • Ben

   17/01/2012 o 09:27

   XXL,
   zastosuj tą zasadę najpierw w stosunku do siebie. Nie podobają Ci się moje wpisy? – nie musisz ich czytać. Zawsze są podpisywane jako Ben, więc się nie pomylisz.
   Niniejszy post jest ostatnim, w którym polemizuję z Tobą. Od tej chwili traktuję Cię jakbyś nie istniał(a). Nie musisz się więc wysilać, aby sprawiać wrażenie inteligentnego(nej), bo nigdy nim(nią) nie będziesz.
   Miłego dnia życzę.

   • A

    17/01/2012 o 09:54

    teraz Beniu tupnij jeszcze nóżką, zamknij oczka i krzyknij nie istniejecie! 🙂 Inteligent za dychę…

 10. XXL

  17/01/2012 o 10:58

  Panie Ben, postaram się jedynie ad vocem, w Twoim niekwestionowanym stylu, żeby nie było żadnych wątpliwości:
  1/ ja też się od dawna podpisuję trzema literami, tak jak Ty, widzisz jakąś różnicę?
  2/ nigdy nie polemizowałeś dotąd ze mną, więc po co te ostentacyjne deklaracje ?
  4/ dla Ciebie mogę nie istnieć, nie rozkleję się z tego powodu;
  4/ nie szukam potwierdzenia mojej inteligencji w moich postach, przeciwnie, to Ty sam potwierdzasz, że z moją inteligencją nie jest jeszcze najgorzej, skoro to właśnie Tobie puszczają nerwy pod wpływem mojego skromnego wpisu, w którym więcej było o mnie niż o Tobie…. Wyluzuj chłopie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę