Gospodarka

Bój o śmieci trwa. Przetarg przedłużony

Do 23 kwietnia został przedłużony termin składania ofert w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Krzeszowice. Przesunięcie ma związek z odwołaniem wniesionym przez jedną z firm chcących wziąć udział w przetargu.

Dokument zawierający odpowiedzi na zapytania potencjalnych wykonawców to już ponad 43 strony. Kolejne 12, to odwołanie mającej siedzibę w Dąbrowie Górniczej, niemieckiej firmy ALBA.

Niemiecka grupa nie zostawia suchej nitki na zamówieniu skonstruowanym przez krzeszowickich urzędników. Zarzuca im naruszenie przepisów ustawy „Prawo zamówień publicznych”, naruszenie zasad uczciwej konkurencji czy wprowadzanie wykonawcy w błąd przez sprzeczności pomiędzy odpowiedziami na zapytania, a opisem przedmiotu zamówienia.

Potencjalnym wykonawcom, nie podoba się również sposób w jaki gmina zamierza się z nimi rozliczać. Według gminnego zamówienia, wypłata wynagrodzenia dla firmy odbierającej odpady miałaby odbywać się w systemie kwartalnym, czyli w takim samym, w jakim wnosić opłaty będą właściciele nieruchomości. Taki sposób rozliczenia stanowi nieuprawnione przerzucenie finansowania umowy na wykonawcę – twierdzi jedna z firm.

Wyłoniona w przetargu firma ma być odpowiedzialna za wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie Gminy Krzeszowice. Do końca trwania umowy, czyli do 30 czerwca 2015, jak szacują urzędnicy, zwycięska firma będzie musiała wywieźć prawie 28 tys. ton odpadów.

Nowy system ma wejść w życie od 1 lipca. Tym samym właściciele nieruchomości, aby uniknąć ponoszenia podwójnych kosztów związanych z odpadami powinni wypowiedzieć dotychczas obowiązujące umowy w zakresie odbioru odpadów komunalnych zawartych z firmami zajmującymi się odbiorem odpadów. Wzór wypowiedzenia można pobrać ze strony internetowej urzędu.

Pobierz wzór wniosku o wypowiedzenie umowy

Śledź na bieżąco procedurę przetargową

Przeczytaj treść odwołania firmy ALBA

88 komentarzy

88 Komentarzy

 1. :D

  02/04/2013 o 22:59

  będzie bajzel. jedyna pociecha, że właścicielem śmieci zostaje gmina, więc musi je sobie zabrać 😀 bez względu na to, czy wyłoni odbiorcę, czy nie.

 2. GG

  02/04/2013 o 23:11

  Czy Usługi Komunalne Sp. z o.o. Pl. Kulczyckiego 1 Krzeszowice 32-065 też trzeba wypowiedzieć umowę czy to nastąpi z automatu?

 3. Mieszkaniec

  02/04/2013 o 23:20

  Jeśli nie została wypowiedzona może być podwójna opłata

 4. Mieszkaniec

  02/04/2013 o 23:20

  A co z pojemnikami? Kto za nie zapłaci?

 5. Ryba

  03/04/2013 o 06:14

  Czesi dalii się zwieżć koncernom niemieckim śmieciowym. Ceny mają bardzo wysokie za wywóz śmieci . Ledwo wiążą koniec z końcem regulując opłaty. Chętnie by wrócili do starego systemu ale już nie ma innych firm.

 6. pies

  03/04/2013 o 07:01

  Wszystko to jest podatek dla dominujących sąsiadów. .Anglicy ,Czesi,Grecy, Cypryjczycy ,Węgrzy mówią dość! My dalej dajemy się zniewalać. Jeszcze tylko zapłacimy za emisje CO2 i jesteśmy bankrutami.

  • Ten system jest oszukańczy!

   02/07/2013 o 06:18

   Po transformacji jest coraz gorzej w każdej dziedzinie naszego życia ! Zaczęli rządzić głupi nad mądrymi, rozkwitła protekcja i cwaniactwo kosztem mądrości i uczciwości, nikt nie panuje nad sytuacją państwa i jego obywateli ! To kolesiostwo nieuków i bezwzględne poddaństwo owym cwaniakom zgubiło Polskę. Dokąd jeszcze Polacy mają ostatnie grosze w kieszeni to siedzą cicho , ale i tego zabraknie ! W życiu są wzloty i upadki, sytuacja się odwraca i ci , którzy dzisiaj pływają w luksusie i wierzą, że tak już będzie są w błędzie, wszystko kiedyś ujrzy światło, utracą nabyte dobra i zostaną rozliczeni. Zniszczono edukację, służbę zdrowia, poczucie bezpieczeństwa, uczciwości i sprawiedliwości !

 7. Katz

  03/04/2013 o 07:10

  Trzeba zmienić elity rządzące ,ten koszmar trwa od upadku Olszewskiego .

 8. Anonim

  03/04/2013 o 07:44

  to jak trzeba wypowiadać umowę czy nie ??? – na stronie urzędu miasta jest podane że nie trzeba

  • seromak..

   05/04/2013 o 13:05

   nie trzeba jeśli masz umowę podpisaną z komunalką

   • Miek

    05/04/2013 o 20:10

    Jeśli zakładasz że komunalka wygra przetarg 🙂

    • loki

     07/04/2013 o 20:56

     nie ma znaczenia kto wygra przynajmniej komunalka już się wywiedziała że nie trzeba. Natomiast inne firmy próbują wyłudzić kasę jeśli się nie wypowie. Natomiast co do umów, po wejściu ustawy śmieciowej wszelkie umowy o wywóz będą bezprzedmiotowe gdyż osoba fizyczna nie będzie mogła posiadać śmieci gdyż śmieci będą własnością gminy

 9. wolanin

  03/04/2013 o 08:07

  @Anonim – a to tak ciężko skrobnąć pisemko i wysłać poleconym? Będziesz miał „spokój ducha” i czyste sumienie, jakby co… Ja, dla przykładu, władzy nie wierzę z premedytacją i dla zasady, taki już jestem i basta!

 10. Kadzik

  03/04/2013 o 09:49

  Ta lepi wysłać urzedasy jak uspokajajo to kłamio a w szczególności knypel gladiator!

 11. Ben

  03/04/2013 o 10:48

  Stało się to, czego się spodziewałem. Firmy zajmujące się odpadami ostro walczą o kontakty. Dla jednych z nich jest to walka o przetrwanie, dla innych – szansa na pozyskanie nowych klientów.

  Przeczytałem treść odwołania, moim zdaniem firma ALBA ma bardzo duże szanse, aby uzyskać korzystne dla siebie rozstrzygnięcie przed KIO. Paradoksalnie mieszkańcy gminy powinni kibicować ALBIE. Większa konkurencja doprowadzi do obniżenia cen, jeśli rzeczywiste koszty „odśmieciowania” będą znacząco niższe od przewidywań, to powinniśmy się spodziewać obniżenia stawek za zdawanie śmieci. Radni będą mieli pole do popisu. 🙂

 12. Anonim

  03/04/2013 o 10:54

  A jak to się ma drogi Benie do wydania przez gminę pieniędzy na firmę która policzyła że taniej niż 15 zł się nie opłaca odbierać śmieci. Czy to wyliczenie miało sens i ciekawe ile to kosztowało? W świetle tego co widzimy firma ta brała stawki chyba z sufitu, ale zapewne wiedziała też ile można zarobić na fikcyjnych wyliczeniach dla gminy, czy to było konieczne?

  • Ben

   03/04/2013 o 11:22

   Anonimie,
   napiszę tak: z punktu widzenia gminy w zaistniałej sytuacji (konieczności dostosowania się do „ustawy śmieciowej”) lepiej jest przyjąć stawkę wyższą i później dokonać korekty podatku śmieciowego niż przyjąć stawkę zaniżoną i później zastanawiać się, skąd wziąć pieniądze na pokrycie różnicy pomiędzy realnymi kosztami „obsługi śmieciowej” a wpływami z podatku śmieciowego.
   Z punktu widzenia mieszkańców gminy dużo ważniejsza jest odpowiedź na pytanie: jeśli się okaże, że koszt kontraktu jest znacząco niższy od zakładanego – czy gmina obniży stawki podatku śmieciowego? I tutaj mam wątpliwości …

   • aj waj

    03/04/2013 o 12:42

    „koszt kontraktu”…hmm a mnie zastanawia czy jak teraz wygra niemiecka ALBA dając byćmoże cenę poniżej lub na granicy kosztów, upadnie nasz lokalny przedsiębiorca to czy przy następnym przetargu nasi radni jak i mieszkańcy nie zrobią wieeeeelkich oczy przy otwarciu koperty z ofertą (jedyną ofertą bo nie będzie konkurencji) a w niej 3-4 krotnie wyższa stawka….

    Osobiście wolałbym płacić 2-3zł więcej ale żeby firma była Polska a najlepiej lokalna podlegająca gminie w części lub w całości.

    • ja

     03/04/2013 o 13:44

     Ale myślisz że jeśliby wybrana została firma lokalna to miałbyś na całe życie zagwarantowane te same opłaty?

    • Ben

     03/04/2013 o 14:03

     Aj Waj,
     sytuacja o której piszesz jest wielce mało prawdopodobna. Firm, które świadczą usługi komunalne jest sporo i będą musiały ze sobą konkurować. „Wypadnięcie” z rynku jednej czy dwóch firm nie spowoduje, że o kontrakt będzie się mogła ubiegać tylko jedna firma.

     Gdy wartość najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający przeznaczył na realizację, to zgodnie z prawem zamówień publicznych może on nie podpisać umowy z oferentem. Złożenie więc oferty ze stawkami 3-4 razy większymi niż ceny rynkowe nie będzie skutkowało podpisaniem kontraktu.

     Ja jestem zdania, że zdecydowanie nie należy przepłacać za świadczone usługi, bo świadczy je firma „polska”, „lokalna”, „z tradycjami” itp. Z prostego powodu – takie firmy przestają być konkurencyjne, pozwalają sobie na bardzo ryzykowne inwestycje, są źle zarządzane, ponieważ właściciele mają świadomość, że w przypadku kłopotów zawsze ktoś wyciągnie pomocną dłoń w postaci dofinansowania. Zwykle „dobrymi wujkami” są politycy, ale płacimy my – z naszych podatków.

     • Mieszkaniec

      04/04/2013 o 17:08

      Ben kto to jest oferent? W ustawie o zamówieniach nie ma oferenta?
      Czy obrażasz sobie że przy wyższych niż zakładane stawkach gmina nie podpisze umowy?

    • momo

     06/04/2013 o 06:10

     Aj waj – jesteś niepoprawnym romantykiem 😉 Nasz lokalny przedsiębiorca dostarcza nam już wodę i odbiera ścieki. I są to chyba najdroższe tego typu usługi w okolicy. I ta firma podlega gminie i jest w dodatku polska, więc wolę aby śmieci odbierała firma nawet marsjańska, ale nie darła z nas skóry na premie dla prezesów, tylko wykonywała usługi terminowo, dokładnie i tanio.

 13. yes

  03/04/2013 o 11:02

  Ben, śmieci już nigdy nie będą tak tanie jak obecnie ,rozrost biurokracji i brak konkurencji małych firm to spowoduje.

 14. yes

  03/04/2013 o 11:56

  Kto prowadzi firmę powinien starać się na Burmistrza, ludzie wszyskowiedzący nic nie umieją, ciągle tylko narzekają. Oni filozofują zamiast zmieniać na lepsze rzeczywistość. /B/.

 15. Jerzy

  03/04/2013 o 12:02

  W biurze Usług Komunalnych uzyskałem informację, że nie trzeba z nimi rozwiązywać umowy, nastąpi to automatycznie z chwilą wejścia w życie ustawy. Jednakże ta może okazać się niezgodna z Konstytucją i uchwały rady gminy stracą moc a potem to może skutkować zwrotem mieszkańcom uiszczonych opłat, gdyż stawki zostały zawyżone.

  ALBA, firma o podobnej nazwie, kiedyś już funkcjonowała z pozytywną opinią na naszym terenie, a czytając jej odwołanie do KIO, można domyślić się, że przetargowi towarzyszyły jakieś manipulacje, a zostały pominięte uczciwe zapisy.

  Bardzo to wszystko jest nie precyzyjne, pisane na kolanie i na niekorzyść burmistrza, który na zebraniach nic nie umie powiedzieć konkretnego na temat tej ustawy.

 16. wolanin

  04/04/2013 o 17:36

  Wytłumaczcie mi proszę zasadność płacenia za śmieci liczone za m-c (płacone 1x/kwartał), a wywóz tychże co 2 miesiące. Dlaczego w obowiązującym systemie dało się wywieźć standardowy kubeł co miesiąc za ok. 15 zł, a teraz płacić będę w rozbiciu miesięcznym 32 zł i wywozić śmieci będą co 2 m-ce? Gdzie sens i logika, nie wspominając o higienie?! Zimą pół biedy, bo mróz, ale latem? Odór odpadów ze śmietnika skutecznie zniechęci do wychodzenia na „świeże” powietrze…

 17. babajaga

  04/04/2013 o 18:07

  Jednym słowem – kabaret!

 18. Nu

  04/04/2013 o 18:21

  @ Wolanin
  Logiki brak, ale może to nie ma być logiczne tylko alogiczne? 😉

 19. wolanin

  05/04/2013 o 10:59

  Dziękuję @Benie, bo tutaj http://krzeszowiceone.pl/archive/2012/12/28/radni-nie-poparli-propozycji-burmistrza.html było to troszkę niejasno napisane.

 20. nk

  05/04/2013 o 12:03

  a co z Pchlim Targiem?
  w taki śnieg i mróz
  trzeba zmienić termin jak pogoda jest jaka jest
  kto o tym pomyśli?

 21. ktoś

  05/04/2013 o 16:17

  pchły ,pluskwy,karaczany przeniesione na 14 04 bo trwa bój o śmieci niepozbierane na rynku a gladiator nie pozbiera.

  • Grupa Krassusa

   06/04/2013 o 16:34

   Obywatelu! Żądasz czystości? Zachowaj ją sam!

   Jeszcze czego. Gladiatorek ma przyciągać turystów, rozsławiać gminę, marznąć, moknąć, stać w tej spiekocie i żeby jeszcze biedak papierki miał zbierać!?

 22. Nu

  06/04/2013 o 07:26

  @Momo

  Takie „niepatriotyczne” podejście? 😉

 23. loki

  07/04/2013 o 22:55

  a co z odpadami wielkogabarytowymi?

 24. yes

  08/04/2013 o 10:45

  Trzeba za nie zapłacić i dostarczyć na punkt zbiórki d.o lamusowni.

 25. basiek246

  13/04/2013 o 20:01

  zgadzam sie

 26. Anonim

  24/04/2013 o 20:08

  To ze strony wp.pl w Krakowie sie da u nas nie, pierdy pisze Mitka w Przełomie nie chcą karać bo się dygają i tyle!
  Spala pan śmieci w piecu? Kontrole w domach
  Prawie 2,2 tys. kontroli dotyczących spalania odpadów w domowych piecach przeprowadzili w kończącym się sezonie grzewczym strażnicy miejscy w Krakowie. W 128 przypadkach ujawniono wykorzystywanie śmieci do ogrzewania domówi i mieszkań.

  Jak poinformował w środę rzecznik krakowskiej straży miejskiej Marek Anioł, kontrole trwały od początku listopada zeszłego roku do 20 kwietnia tego roku. W tym czasie strażnicy nałożyli 72 mandaty na łączną kwotę ponad 8,5 tys. zł, sporządzili siedem notatek pod wniosek o ukaranie do sądu oraz pouczyli 49 osób.

  Kontrole dotyczące spalania śmieci były możliwe dzięki m.in. specjalnemu serwisowi internetowemu prowadzonemu przez straż miejską. Na interaktywnej mapie mieszkańcy miasta mogli anonimowo zaznaczać adresy w Krakowie, gdzie mogło dochodzić do spalania odpadów w domowych piecach. Wskazane przez internautów punkty były sprawdzane przez strażników kontrolujących instalacje grzewcze.

  ak pokazują pomiary ze stacji monitoringu powietrza, stężenia pyłu zawieszonego w Krakowie wyraźnie rosną w sezonie grzewczym, czyli jesienią i zimą. Sytuację pogarszają niekorzystne warunki atmosferyczne, czyli bezwietrzna pogoda. Względnie czystym powietrzem można w Krakowie oddychać tylko między majem a sierpniem, ale z dala od głównych tras komunikacyjnych.

  Kraków zajmuje piąte miejsce wśród najbardziej zanieczyszczonych miast Polski mających powyżej 100 tys. mieszkańców.

  Walkę o czyste powietrze w Krakowie od kilku miesięcy prowadzą aktywiści ruchu społecznego „Stop dla smogu w Krakowie” oraz Krakowskiego Alarmu Smogowego; w wielu punktach miasta wiszą plakaty z hasłami „Chcemy oddychać” i „No smoging please”.

 27. Na

  16/05/2013 o 11:11

  stronie Urzędu zaktualizowano sprawę segregacji śmieci, czytając coraz bardziej przekonywuję się aby zapłacić parę złotych więcej a nie segregować ich. Na jedno wyjdzie mycie słoików, odklejanie nalepek itp. oraz te siedem pojemników przy posesji. A straszenie karami, to inne brożka.

 28. Ben

  16/05/2013 o 13:19

  Na,
  czy chodzi może o ten dokument:
  http://www.krzeszowice.2msystem.pl/files/Image/gfx/segregacja_odpadow.doc ?

  Pytanie zasadnicze jest takie: czy mieszkańcy gminy mają tylko segregować śmieci, czy też wcześniej odpowiednio przygotowywać je do segregacji? I nawiązując do twojego przykładu – czy mając słoik z etykietą papierową powinieneś(naś):
  a) usunąć etykietę, po czym wrzucić słoik do worka ze szkłem?
  b) uznać słoik z etykietą papierową jako odpad nie spełniający wymogów segregacji i wyrzucić go do śmieci?

  Rzuciłem „na szybko” okiem na tekst „ustawy śmieciowej” -> http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20111520897
  W ustawie można znaleźć zapisy o selektywnym zbieraniu/odbiorze, natomiast nie znalazłem w niej nic na temat obowiązku „przygotowywania” odpadów przed segregacją.
  Oj, może być z tego powodu niezłe zamieszanie.

  Na koniec nasuwają mi się absurdalne pytania. Czy gmina lub firma odbierająca w imieniu gminy śmieci będzie miała prawo do sprawdzania, zbierania informacji i jej przetwarzania, co w moim pojemniku ze śmieciami się znajduje? Czy nie jest to naruszenie prawa do prywatności? Przykładem mogą być opakowania po lekach sugerujące, że w danym gospodarstwie domowym ktoś leczy się na taką czy inną chorobę, tubki po paście do zębów wskazujące, że dana rodzina używa pasty firmy C lub N, opakowania po produktach spożywczych świadczące, że ktoś zaopatruje się w tej czy innej sieci sklepów. W dzisiejszych czasach tego typu informacje mogą być dla kogoś bardzo interesujące.

  • Na

   16/05/2013 o 15:13

   stronie urzędu „czysta gmina” zakładka segregacja odpadów, aktualizowane przez Tomasz Bargiela w dniach 15, 16 maja br.
   Jestem przerażony zwłaszcza w kwestii opłat, wszystko okaże się w praktyce.

 29. wszyscy wiedzą, że...

  22/05/2013 o 17:25

  Władza krzeszowicka jest niekompetentna, aż wstyd !

 30. Bez euforii !

  27/05/2013 o 13:11

  Jedno święto nie zmieni złej opinii o urzędnikach krzeszowickich, Krzeszowice nadal są dziurą , ciemnogrodem, brak dobrej komunikacji z mieszkańcami, brak pomysłów jak zadowolić mieszkańców, co stworzyć dla młodzieży, dla seniorów…aktualni urzędnicy marnują nasz budżet, są wysoce niekompetentni … i dlatego wydaje się, że po święcie” Zofii ” popadli w samozadowolenie, ale niestety zbyt pochopnie!

 31. co z przetargiem ?

  15/06/2013 o 21:43

  kto będzie odbierał śmieci ? Co robi burmistrz i jego doradca v-ce ? Liczą wciąż na przetrwanie, to już raczej pewne, bo co wymyślili to spie…, więc przeszli w stan uśpienia, czy tak ?

 32. co ???

  23/06/2013 o 22:11

  co z przetargiem , zbliża się 1 lipca !

 33. gienia

  23/06/2013 o 23:01

  W zeszłym tygodniu byłam w magistracie i widziałam spory tłum przed pokojem gdzie deklaracje przyjmują. Ludzie są rozwścieczeni. ŻAL MI TYLKO TYCH PRACOWNIKÓW TAM – PRZECIEŻ TO NIE ONI STOJĄ ZA TYM BAŁAGANEM. Winowajcami jest kadra kierownicza, pracownicy robią co im każą. Dziwie się ludziom, którzy swoje niezadowolenie wylewają na szeregowych urzędnikach, a nie na tych co za tym stoją tj. kierownicy czy burmistrz – TAK TRÓDNO IŚĆ DO KIEROWNIKA I MU TO POWIEDZIEĆ?

 34. Jaki wynik?

  27/06/2013 o 20:23

  Chcielibyśmy znać wyniki kontroli wszystkich inwestycji na terenie Gminy Krzeszowice za kadencji Cz.Bartla i A.Żbika . Taka informacja publiczna pozwoli nam wydać opinię o dzisiejszej władzy Krzeszowic

 35. Apelujemy do komisji Rewizyjnej o

  28/06/2013 o 15:04

  kontrole wszystkich inwestycji prowadzonych pod nadzorem naczelnika a potem v-ce burmistrza Andrzeja Żbika, powinna to zbadać Prokuratura.

  • jest potwierdzone, że

   28/06/2013 o 16:19

   trawę na boisku w Woli Filipowskiej pani Latawcowa kontrolowała blisko rok i jedyne co stwierdziła, to brak nadzoru zadania przez inspektora z działu inwestycji.
   Więcej przejeździli diet i paliwa niż zadanie było warte 🙂
   Żenada

 36. Zig zag

  28/06/2013 o 16:06

  Pewnie by się do emerytury nie wytłumaczył 🙂

 37. zgłosić do Prokuratury

  28/06/2013 o 17:29

  Jeśli są podejrzenia wobec v-ce burmistrza Andrzeja Żbika to tylko zgłosić do Prokuratury, mówi się o tym głośno w całych Krzeszowicach, kto ma bliższą wiedzę , nie koniecznie dokładną ale podejrzewa to warto zgłosić, żeby zablokować takim start w kolejnych wyborach, bo on drwi sobie z mieszkańców Krzeszowic a zachowuje się jak” wyciszony i niewinny niepospolity niedźwiadek, który zapadł w sen zimowy i o niczym nie wie a swoje robi”

  • eee tam,

   28/06/2013 o 17:50

   prokuratura wszystko umarza. Phi…

 38. Czy oni potrafią myśleć?!

  03/07/2013 o 21:24

  Władza krzeszowicka nie potrafi myśleć i popełnia mnóstwo błędów ! Niestety traci na tym miasto i gmina !

 39. Umysły do wymiany!

  07/07/2013 o 06:39

  Zlikwidować Straż Miejską w Krzeszowicach , nie ma mocnych argumentów dla których należy utrzymywać tą służbę za publiczne pieniądze ! Gdyby Burmistrz słuchał głosów mieszkańców to inaczej wyglądałoby to miasto, ale głównym mącicielem jest v-ce A.Żbik ! Ten człowiek nie myśli a kręci tak , aby wyszło dobrze , tylko nie wiadomo dla kogo, bo na pewno nie dla miasta, Gminy i mieszkańców !

 40. Ujawnić!

  10/07/2013 o 05:39

  Domagamy się ujawnienia nazwisk wandali ! Nie ukrywajcie lekkoduchów, złodziei, wandali, pokażcie ich , to jedyna droga do normalności ! Z głupotą trzeba walczyć a nie ją ukrywać !

 41. Przekopać!

  10/07/2013 o 08:33

  Domagamy się przekopania Polski i dostępu Krzeszowic do morza! Tak dalej być nie może! Niech Krzeszowice staną się DRUGĄ Gdynią, TRZECIM Rotterdamem i CZWARTYM Cardiff! Mądre pomysły należy realizować a nie odkładać na później!

 42. Burmistrz Krzeszowic Czesław Bartl !

  19/08/2013 o 21:07

  Za największe swoje wyzwanie w zakresie infrastruktury drogowej przyjął budowę chodników ! Tak ogłosił w swoim wyborczym komunikacie, i co ? Tak wygląda jego troska o bezpieczeństwo pieszych, że w Tenczynku na ul. Chrzanowskiej, przy zjeździe z A4 nadal nie ma chodnika, mało tego zabrano pobocze na poszerzenie jezdni a ludzie zmuszeni są chodzić po bardzo ruchliwej jezdni ! Interwencja podjęta przez mieszkańców Tenczynka trwa już 3 lata i żadnych efektów, Burmistrz nie potrafi nawet odpowiedzieć w pismach do Niego kierowanych, co do tej pory zrobił w tym temacie. Przecież to Jego rejon, za który bierze odpowiedzialność, są obawy czy zna swoje obowiązki burmistrza, są obawy co do jego postawy , gdyż wykazuje się ogromną ignorancją, wręcz celową złośliwością na każdą interwencję, co nie przystoi na reprezentanta Gminy.

 43. Logiki to tu nie ma żadnej !

  22/08/2013 o 13:08

  Oczywiście w krzeszowickim Urzędzie i wśród wybrańców burmistrza w większości RM ! Żałosna ta wasza wiedza !, o ile można tu mówić o jakiejkolwiek zauważonej wiedzy i pracy RM.

  • Anonim

   22/08/2013 o 20:08

   a ty miszczu logiki gdzie jej widzisz najwięcej?

   • BŁĄD !

    23/08/2013 o 07:00

    Anonimie, sprawdź, jak napisałeś „miszczu” !

    • Anonim

     23/08/2013 o 08:14

     celowo tak jest napisane, nawet tego nie załapałeś bystrzaku

    • Ridge Forrester

     23/08/2013 o 14:48

     Nie krzycz już na Boga, co post to jakiś wykrzyknik lub caps lock, w domu też tak wrzeszczysz na wszystkich? Nie załapałeś (załapałaś tekstu) i tylko się ośmieszasz tym wrzaskiem, jak zresztą większością swoich postów.

 44. BRAWO Anonimie !

  23/08/2013 o 14:14

  widać, że popracowałeś ze słownikiem, teraz dobrze napisałeś „bystrzaku” – dalszych sukcesów, będzie lepiej !

  • Anonim

   23/08/2013 o 14:30

   ale ty niekumaty jesteś, ale czego można wymagać od osoby piszącej posty wielkimi literami.
   Dla rozjaśnienia, o widzę że przyswajanie wiedzy zajęło by ci wieki:

   http://www.miejski.pl/slowo-miszcz

   • Ridge Forrester

    23/08/2013 o 14:49

    Nie warto karmić trolla, i tak nie zrozumie.

 45. JTC nie wiele potrafi !

  01/09/2013 o 06:45

  Ta pani kombinuje , ale dobrych pomysłów nie ma, widać już po bałaganie jaki dotąd stworzyła !

 46. Anonim

  01/09/2013 o 12:33

  Na to wygląda że, Jolanta łapie pomysły innych i jako swoje pokazuje.
  Ludzie się już na to nabrali i mamy teraz suszę w pomysłach.

 47. ol

  01/09/2013 o 20:15

  weźcie się w końcu do roboty zamiast siedzieć i komentować

 48. Opty

  02/09/2013 o 07:11

  Ktoś wcześniej słusznie zauważył, że to forum powinno nazywać się anty- Czesio, ja proponuję anty – wszyscy pełniący jakąś funkcję. Ten najazd na Panią Jolę i resztę ( choć ostatnio Ona jest numerem 1) ma, według mnie, wszelkie cechy hejtingu.
  Według Miejskiego Słownika Slangów i Mowy potocznej (www.miejski.pl), hating (inaczej hejtowanie) oznacza krytykę nacechowaną negatywnie, nie kryjącą wręcz nienawiści, nierzadko zawierającą wulgaryzmy. Zazwyczaj Hejter ( czyli hater, z ang. nienawidzący) oprócz wyrażania opinii, nie potrafi sprecyzować powodu, dla którego sprzeciwia się w danej kwestii.
  Anonimie, chyba jesteś klasycznym hejterem? Pełno nienawiści, jadu i zero konkretów. Wyluzuj trochę albo pisz konkretnie.
  A swoją drogą- legendy krążą na tzw. rynku o wzajemnej niechęci Pani Joli i jednego z Radnych. Ciekawe, pod jakim nickiem On ją tu atakuję ?

  A tak nawiasem mówiąc może faktycznie warto zając się komentowaniem czegoś konkretnego, kwestia zieleni w Parku Potockich jest dla mnie co najmniej dyskusyjną – ciekawy jestem tego wątku – szkoda , że tak mało napisali o konkretach na spotkaniu.

 49. yes

  02/09/2013 o 07:49

  Nie mieszaj Burmistrza nie mieszaj faktów związanych z JTC. Samo obsadzanie stanowisk wszędzie w komisji JTC. Zgodnie z ustawą do końca roku trzeba przeprowadzić konkurs na stanowisko Sekretarza . Jak nie wiecie to Wam przypominam.

 50. ktoś

  02/09/2013 o 09:04

  urządnicy przyszli na rabotu do UMG

 51. W.

  02/09/2013 o 09:37

  przecież sekretarz jest???? po co konkurs?

 52. yes

  02/09/2013 o 09:46

  Ma być nabór zgodnie z ustawą a nie przyniesienie „w rękawie burmistrza”.

  • I to

   02/09/2013 o 13:47

   słusznie, ma być ogłoszony konkurs, bo szykuje się przyniesienie „w rękawie burmistrza” także kierownika urzędu stanu cywilnego, bo obecna kierowniczka przechodzi na zasłużoną emeryturę, zresztą nie posiada też stosownego wykształcenia.
   Panie burmistrzu, czas dać szansę kolejnym młodym i spełnić obietnice wyborcze.

 53. W.

  02/09/2013 o 15:33

  nie wydaje mi się, żeby był obowiązek ogłaszania konkursu na sekretarza skoro on jest już wybrany, ale przyznam szczerze, że musiałbym doczytać. Doczytam- wypowiem się:) wolę sam wyrabiać sobie zdanie. Natomiast faktycznie kierownik USC powinien mieć wyższe wykształcenie i pewni burmistrz rozpisze konkurs. A kto będzie w komisji- o tym ma chyba prawo zdecydować pracodawca 🙂

 54. W.

  02/09/2013 o 15:33

  nie wydaje mi się, żeby był obowiązek ogłaszania konkursu na sekretarza skoro on jest już wybrany, ale przyznam szczerze, że musiałbym doczytać. Doczytam- wypowiem się:) wolę sam wyrabiać sobie zdanie. Natomiast faktycznie kierownik USC powinien mieć wyższe wykształcenie i pewni burmistrz rozpisze konkurs. A kto będzie w komisji- o tym ma chyba prawo zdecydować pracodawca 🙂

 55. yes

  03/09/2013 o 10:57

  Moim zdaniem w komisji powinni być radni.To nie jest prywatna firma aby wybierał. pracodawca.Do komisji; Bartl, Bereza, JTC, Żbik wielu ma zastrzeżenia , o czym piszą. Do @w, on nie został wybrany tylko przyprowadzony przez burmistrza. Sekretarz ma być z wyboru.

  • Przestrzegać prawo !

   08/09/2013 o 05:43

   Taka komisja to kpina,za wszystkim stoi i nic nie potrafi ! Brakuje słów, jaka tutaj lokalna protekcja , a wyrzucić to całe kolesiostwo, które się przykleiło i wprowadziło samowładztwo nic nie robiące a żerujące na pomysłach innych, mają taką swoistą lepkość ale zawsze z myślą o sobie i dla siebie ! Ludzie nie pozwólcie sobą manipulować , takich nie wybierajcie, bo nic z nich nie macie. Urzędnik musi mieć głowę na karku, z rozbudowanym rozumem, a nie brać kasiory za beznadzieję władania !

 56. Ten

  03/09/2013 o 11:25

  Sekretarz Bereza, to prawdopodobnie chodzi po urzędzie w czapce niewidce, bo rzadko jest tam widywany. To typowy polityk a nie urzędnik.
  Może Pani Grzędowa wyrazi zgodę zająć to stanowisko? Moim zdaniem bardzo by się sprawdziła, skoro nie chce być burmistrzem.
  A może chcę Ją na siłę uszczęśliwić 🙂

 57. Temida

  08/09/2013 o 17:24

  Są podejrzenia do stronniczości podczas przetargu na śmieci.
  Już służby zaczęły węszyć. Oj będzie się działo 🙂

  • ?

   08/09/2013 o 17:46

   przecież przetargu nie było 😀

 58. Anonim

  08/09/2013 o 20:08

  Właśnie. Nie było a już śmierdzi …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę