Wydarzenia

Złoto na Infomatrix. Kolejny sukces ucznia krzeszowickiego ogólniaka

W poniedziałek podczas finałowej gali międzynarodowego konkursu informatycznego Infomatrix Wojtek Różowski odebrał złoty medal za projekt modularnego systemu operacyjnego.

Uczeń pierwszej klasy krzeszowickiego ogólniaka zdobył już za ten sam projekt główną nagrodę ogólnopolskiego konkursu dla młodych naukowców E(x)plory. Poza dziesięcioma tysiącami złotych licealista otrzymał możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowym konkursie Infomatrix, odbywającym się w Rumunii.

18 maja w Bukareszcie za swój projekt odebrał dyplom i złoty medal w kategorii programowanie. Modularny system operacyjny który stworzył Wojtek, ze względu na swoją budowę nie zawiesza się, a jego sposób implementacji ułatwia przenoszenie na różne architektury sprzętowe – smartfony, tablety czy laptopy. Ponadto nowy system jest bardziej stabilny, a modularna budowa jądra umożliwia jego ewentualną rozbudowę.

Konkurs Infomatrix jest organizowany od 2003 roku. Jego celem jest umożliwienie konkurencji między najlepszymi uczniami kierunków informatycznych ze wszystkich krajów świata. W ocenie projektów z programowania brane są pod uwagę innowacyjność, poziom nowatorstwa, wykonanie oraz możliwość praktycznego zastosowania. W skład jury wchodzą przedstawiciele świata nauki i firm z branży informatycznej – m.in. IBM. Infomatrix co roku przyciąga najlepszych uczniów i studentów m.in. z Holandii, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Niemiec, Belgii oraz państw afrykańskich i azjatyckich.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Jerzy

    24/05/2015 o 12:15

    A jednak nie jest najgorzej z wiedzą uczniów z LO, którą niektórzy tak krytycznie oceniają.
    Ogólne GRATULACJE!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę