Wydarzenia

Kto zostanie Źródłem Sukcesu? Kapituła ogłosiła nominacje

Cztery kategorie siedmiu nominowanych. Kapituła „Źródła Sukcesu” właśnie podała swoje typy do nagrody burmistrza. Wśród nich jest też firma, która od wielu lat z sukcesem wygrywa gminne przetargi na remont zamku Tenczyn w Rudnie.

zrodlo_sukcesu_krzeszowice

Człowiek, organizacja, instytucja i firma – w tych kategoriach już w styczniu poznamy zwycięzców nagrody burmistrz „Źródło Sukcesu”. Na początku grudnia kapituła ogłosiła listę nominowanych. W kategorii Człowiek o nagrodę powalczą: Teresa Czerny, wieloletni członek, a także była wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej, Maria Dębska – pieśniarka z Rudna, Jerzy Suryło, muzyk,  instruktor krzeszowickiej szkoły muzycznej.

W kategorii Organizacja nominowano Fundację im. Brata Alberta oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rudno (jedyne stowarzyszenie, która prowadzi w gminie szkołę podstawową). Po jednym nominowanym znalazło się w kategoriach Instytucja – tutaj kapituła wskazała Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków, oraz w kategorii firma – Firma handlowa Lipińscy s. c. (remontują zamek Tenczyn w Rudnie).

Fot. YouTube CKiS

94 komentarze

94 Komentarzy

 1. Gie

  11/12/2016 o 21:35

  Kto wchodzi w skład Kapituły? W skład takiej Kapituły powinny wchodzić jakieś wybitne osobowości. 🙂 Tudzież dotychczasowi laureaci.

  A propos szkoły którą prowadzi stowarzyszenie. Jak w gminie Krzeszowice będzie wyglądało szkolnictwo po zmianach #dobrejzmiany? Jeśli dobrze rozumiem dobre zmiany to głównym założeniem nowych podstawówek mają być klasy 1-8 w jednym budynku. Gmina ma już jakieś rozwiązania tego „problemu”?

  • krzeszowiceone.pl

   11/12/2016 o 21:47

   Skład kapituły:
   Jan Kanty Wójcik
   Małgorzata Fryt
   Monika Dudek
   Stanisława Grzęda
   Adam Godyń
   Andrzej Furmanik
   Ks. Karol Szałas
   Małgorzata Fryt

   • Anonim

    12/12/2016 o 08:54

    No to naprawdę zacnę towarzystwo, obiektywne, że ho ho i jeszcze ksiądz…

    • Anonim

     12/12/2016 o 11:38

     Co roku jest praktycznie takie samo.

    • Anonim

     12/12/2016 o 22:47

     Ksiądz niech się zajmie sprawami swojej parafii.

   • Anonim

    12/12/2016 o 09:12

    No brawo Pan Furmanik i Pani Dudek,
    za chwilę będą ekspertami od wszystkiego myślę że w wigilię pasterkę też odprawią.

    • Anonim

     12/12/2016 o 09:40

     Dzięki znakomitym ekspertom, J.K.W. i S.G. impreza nam się rozwija!! Wielkie brawa!! 😉

    • Pretendent do tytułu głównego trolla

     12/12/2016 o 11:40

     Jak zwykle nie może nie być narzekania. Znowu odzywają się znający się na wszystkim najlepiej.
     Może w takim razie wypowie się jeden Anonim z drugim i wskażą osoby, które byłyby obiektywne, i odpowiednie w takiej kapitule ?
     Bardzo proszę, pole do dyskusji jest – kto zatem by się nadawał ?

     • Anonim

      12/12/2016 o 13:10

      Teraz, gdy już jest po herbacie? 😉 Trzeba było otworzyć dyskusję przed faktem dokonanym i wtedy pytać o odpowiednie osoby. A poza tym nikt nie narzeka, jest po prostu super!! 😉

     • Gie

      12/12/2016 o 16:40

      W wielu przypadkach w kapitułach przyznających jakieś nagrody zasiadają laureaci poprzednich edycji. Kto jak nie oni będą najlepiej wiedzieć kto jest najlepszy w kategorii w której sami zwyciężyli.

     • Pretendent do tytułu głównego trolla

      12/12/2016 o 20:48

      Lepiej po herbacie niż nigdy, bo ŹS trwa już w najlepsze kilka lat, a żaden z was – wszechwiedzących i ciągle narzekających – nie zajął się tym tematem przed faktem dokonanym.
      Ja, jak widzisz przezornie pytam o kolejną odsłonę tegoż konkursu, za rok lub za dwa. Zamiast szukać kolejnych pretekstów do uszczypliwych komentarzy po prostu bądź taki dobry / taka dobra i podaj swoje typy.
      Chyba, że ich nie masz, bo przecież wszystko jest super. Tylko wtedy po co w ogóle zaczynałeś/łaś temat ?

     • Anonim

      12/12/2016 o 22:44

      Jak widzisz, samym tylko narzekaniem, że narzekają wszyscy inni dookoła, trudno ci będzie uruchomić sensowną dyskusję 😉 Właściwie tematu nie ma, bo karty zostały już rozdane, a Ty uparcie domagasz się typowania kandydatur do kapituły. Ciężko pojąć, o co Ci chodzi. Gdybyś to pytanie postawił, zanim ktoś ustalił skład tegorocznej kapituły, chętnie bym Ci podała swoje propozycje kandydatów. Ludzi z autorytetem proporcjonalnie do rangi imprezy nie brakuje. Ale teraz nie widzę żadnego sensu. Przypomnij za rok, ale z pewnym wyprzedzeniem, to może zabawimy się w typowanie 😉

     • Pretendent do tytułu głównego trolla

      13/12/2016 o 09:45

      Jak byś nie zauważyła podpisu, to przypomnę że mam być trollem. Mnie nie zależy na sensownej dyskusji 😉
      Na razie wychodzi na to, że każdy mądry po szkodzie 🙂 Za rok Ci się nie przypomnę, bo skoro sama dopiero po fakcie rozpoczynasz temat, to widać Ci na nim nie zależy przed faktem dokonanym, a zależy po fakcie, bo przecież o czymś musisz tutaj bezsensownie pisać – bo przecież od Ciebie rozpoczęła się ta wątpliwej przyjemności dyskusja ze mną 🙂

     • Anonim

      13/12/2016 o 11:07

      Może Ci trzeba delikatnie przypomnieć, kto pierwszy nawoływał do dyskusji: „bardzo proszę, pole do dyskusji jest – kto zatem by się nadawał?” (12.12. 11:40). Czyżbyś świadomie nawoływał innych do bezsensownej dyskusji, bo dzisiaj głosisz coś kompletnie odwrotnego, pozwolisz że Cię zacytuję: „mnie nie zależy na sensownej dyskusji” 😉 (13.12. 9:45). Może najpierw się zdecyduj, która wersja obowiązuje, a ludziom nie rób wody z mózgu na forum. Przypomnę jeszcze tylko, że to ja byłam przeciwna wszczynania dyskusji o wirtualnych kandydaturach. Tyle 😉

     • Pretendent do tytułu głównego trolla

      13/12/2016 o 13:13

      Taka rola trolla 😛

      Może w takim razie niech się zaczną podpisywać inaczej anonimy, włącznie z Tobą. Ten, który pisał, że brawo p. Furmanik i p. Dudek i drugi anonim o znakomitych ekspertach.
      Oba wpisy wybitnie ociekające sarkazmem. W związku z tym nawoływałem do dyskusji, skoro opisane osoby są złe to może wypadałoby wskazać alternatywę ? Tak robią ludzie, którzy mają coś rzetelnego i mądrego do powiedzenia – wskazują błędy, wytykają niedoskonałości i podają możliwe rozwiązania problemu.

      Napisałem że jest pole do dyskusji – przypomnij mi proszę w którym momencie tego posta jest napisane że oczekuję od dyskusji sensowności i rzetelności. Nie ma ?
      Dziękuję.

    • Dominik Krajewski

     12/12/2016 o 17:26

     Ej, a może przyjmijmy taką regułę, że jeśli chcemy kogoś obrażać, to podpisujmy się imieniem i nazwiskiem? 🙂 Wylewać pomyję pod nickiem „Anonim” to nawet największa pizda potrafi 😉

     • Anonim

      14/12/2016 o 08:59

      Jasne 🙂 Zaraz Ci tu zaczną pisać, że każdy może wstawić byle jakie imię i nazwisko 🙂 A na poważnie – nie sądzisz chyba, że jak ktoś obraża kogoś innego, to będzie taki cwaniak i napisze tu swoje prawdziwe dane ?
      Przecież forumowi anonimowie – w tym i ja – to takie piz..sie życiowe, które czują się silne jedynie przed ekranem monitora. W życiu już gorzej.

   • Pretendent do tytułu głównego trolla

    13/12/2016 o 09:50

    Pani Fryt ma 2 głosy w tym roku ? 😉 😉

  • Pretendent do tytułu głównego trolla

   11/12/2016 o 21:57

   Może wrócą 2 podstawówki w Krzeszkach i znowu będzie rywalizacja „jedynki” z „dwójką”.
   Tu akurat chyba problemu nie będzie, przecież budynki z poprzedniego „ustroju szkolnego” pozostały.

   • Anonim

    12/12/2016 o 07:50

    Nowa władza też jakby z poprzedniego ustroju. Wróciliśmy do korzeni.

   • :)

    13/12/2016 o 22:51

    a cóż u nas można dzielić i o co spierać? dwa budynki, logiczne więc dwie szkoły. I tyle w temacie. A dzieci obwodami i już.

 2. y

  13/12/2016 o 06:35

  Ten ksiądz to niech się zajmie swoim problemem,bo dla mnie to już nie ksiądz!Dosyć tej obłudy!

  • mieszkaniec

   13/12/2016 o 08:48

   Dokładnie, ksiądz niech się zajmie sprawami swojej parafii. Totalna obłuda.

   • Anonim

    13/12/2016 o 09:47

    No przecież się zajmuje. Źródło Sukcesu jest w Krzeszowicach – to jest jego parafia. Część jego wiernych startuje w konkursie co roku, część jego wiernych jest w kapitule. To o co Ci chodzi ?
    Zamiast mu wytykać, sam popatrz na siebie.

    • mieszkaniec

     13/12/2016 o 17:35

     Ksiądz ma zajmować się sprawami duchowymi (o tego przecież jest). Wytykam mu, bo oczekuje od duszpasterza zajmowanie się sprawami religijnymi. „Oddajcie więc cesarzowi to, co jest cesarskie, a Bogu to, co boskie”. Ewangelia wg św. Mateusza

     • Anonim

      13/12/2016 o 18:03

      Z tego co mówią to źródła sukcesu to żaden problem. Za to inne sprawy.

     • Anonim

      13/12/2016 o 20:50

      Jakie inne sprawy? Wyczułam na forum, że są pretensje o to, że się dał zwerbować do kapituły

     • f

      14/12/2016 o 13:22

      Sprawy religijne, niech naucza swoich parafian (słowo „parafianin: człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony” – Słownik Języka Polskiego), tego co naucza Pan Jezus, to jego powinność.

     • Anonim

      14/12/2016 o 15:36

      Ależ się ciekawie robi na forum, coraz więcej anonimów zaczyna powoli wstawiać literki zamiast niczego 🙂 To wróży sukces.
      f – skoro wydukałeś pierwszą literkę, z następnymi nie powinno być problemu – gratuluję 🙂
      A co do powinności – każdy ma swoją, ale nie nasza rola pouczać kto jaką powinność ma. Ty nie sąd kościelny.

     • Anonim

      14/12/2016 o 21:31

      Sąd kościelny im nie pomoże, rozliczenie będzie na Sądzie Ostatecznym. Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? (Pismo Święte, 1 List do Tymoteusza 3,2-5).

     • Myśliwy z domku

      15/12/2016 o 10:45

      No właśnie. Od biskupów należy wymagać, by nosili się i zachowywali jak książęta Kościoła. Urząd, który sprawują wymaga majestatu i dostojeństwa. Wymaga by przed nimi klękać i całować pierścień z relikwiami.
      Jeżeli oczywiście uważamy się za katolików.

      P.S. – Biskup mężem jednej żony ? 🙂

      Sobór watykański „załatwił” niestety obecny kościół.
      Kto to widział, żeby ołtarze były ustawione w stronę wiernych ?! To ksiądz mszę odprawia jako show dla wiernych, czy jako pasterz ma te zbłąkane owieczki prowadzić do Boga ? Kiedy ołtarze były ustawione we właściwą stronę – przekaz był jasny.
      Przekręcenie ołtarzy miało stanowić pewne udogodnienie – miało zbliżyć wiernych do księdza i na odwrót. Kapłan ma kierować, przewodzić stadem, a nie bratać się z wiernymi.
      Dlatego też trzeba się zastanowić, czy taki kościół chcemy widzieć, bo jest to jego zakłamana wersja – taka „politycznie poprawna”, taka, którą można manipulować.

      Manipulujmy dalej. Araby już niedaleko.

 3. y

  13/12/2016 o 20:58

  Niech się zajmie swoimi bliżniakami dziećmi!

  • y-prawdziwy

   14/12/2016 o 20:33

   Znowu jakiś harcownik podszywa się pod nick, który używam. Nie mam nic wspólnego z tymi głupimi zaczepkami powyższego y. Wystarczało mi piętnowanie zaniedbań w SMZK za co zaczęto mnie straszyć w Ziemi Krzeszowickiej zamiast przekonywać rzetelną pracą społeczną i terminowym wydawaniem dwumiesięcznika do zmiany zdania. Ręce opadają nad beznadzieją w obecnym SMZK ale jeżeli poza mną nikogo w Krzeszowicach to nie interesuje to nie zamierzam sie kopać z koniem i pasuję. Szkoda czasu i zdrowia na dyskusje z niemerytorycznymi anonimami w internecie i „samymi swoimi” w SMZK.

   • Pretendent do tytułu głównego trolla

    15/12/2016 o 10:46

    No to przestań już pisać, skoro dyskusji szkoda. Oszczędzisz sobie czas, nerwy, a nam konieczność czytania po raz kolejny tego samego.

   • x

    16/12/2016 o 06:45

    Stara legenda głosi, że najlepszym źródłem dochodów jest PRACA. Proponuje sprawdzić 🙂

 4. Anonim

  13/12/2016 o 22:40

  Przeciez wszystkie dzieci sa nasze;-)

 5. Anonim

  14/12/2016 o 06:15

  A może lepiej żeby niektórzy zajęli się swoimi długami, a nie napieprzaniem na innych? 🙂

 6. y

  15/12/2016 o 14:59

  Widzę że na innych to nie szczędzicie surowych ocen i umoralniacie ich.Jeżeli zaś chodzi o księdza to większość z was nabiera wody w usta.Jakaś podwójna moralność bije z tego forum!

 7. Ciekawski

  15/12/2016 o 20:37

  Statuetkę poza nominacjami przyznać należy Pani Magdzie Nowaczewskiej!!!
  To jest sukces, w dodatku samodzielny, bez lizusostwa i koneksji.

  • Kasia

   16/12/2016 o 17:34

   Dokładnie tak! Pani Magda to sukces sam w sobie!!! Jej ogromna zasługa i należy jej się szacunek gminy.

   • Anonim

    16/12/2016 o 20:26

    W komercyjnym programie zasługa dla gminy? Takich teleturniejów jest od multa. Może jakiś kolejny głaz pamiątkowy na pl. Kulczyckiego?

   • U

    17/12/2016 o 21:46

    A ja mam najlepszą propozycję.ŹRÓDŁO Sukcesu powinno bezwzględnie być przyznane Naszemu POSŁOWI-MINISTROWi wielkiemu człowiekowi-chlubie naszego grajdołka,który wyrósł ponad przeciętność i tak godnie reprezentuje nas w Sejmie i Rządzie Najjaśniejszej.To Wielki Człowiek.W tym roku powinno być jedno wielkie i jedyne ŹRÓDŁO bez żadnych kategorii.Trzeba nadać temu wydarzeniu odpowiednią rangę i zorganizować masowy wiec poparcia z równoczesnym nadaniem Mu Honorowego Obywatelstwa.DO DZIEŁA.

    • eee...

     17/12/2016 o 22:00

     marna prowokacja 😀

     • Anonim

      17/12/2016 o 22:52

      Tak rządzą, że przetarg na trasę kolejową Krzeszowice-Trzebinia dopiero rozpisano. Można było to zrobić w tym samym czasie co trasę Krzeszowice-Kraków, A tak w 2018 zmodernizują trasę do Krakowa, a do Trzebini w 2020. I pociągi pospieszne przez min. 4 lata będą omijały Krzeszowice szerokim łukiem przez Częstochowę. Taka polityka.

 8. do y

  16/12/2016 o 06:35

  Podwójna moralność? A kiedy życiowy nieudacznik daje wszystkim dookoła rady jak mają żyć i co robić, to jak to nazwać? Żenada wystarczy?

 9. y

  16/12/2016 o 11:23

  Jesteś bezczelny. Nie mogę mieć własnego zdania!Jeżeli mnie znasz to wymień moje imię i nazwisko! A nie pisz o mnie że jestem nieudacznikiem życiowym!

  • Pretendent do tytułu głównego trolla

   16/12/2016 o 12:44

   Panowie, pax. Pax obaj.

   Kolega imienia i nazwiska nie wymieni, bo jeszcze gotowy PESEL Twój podać a wtedy to już jest udostępnianie danych osobowych – za co bez zgody grozi kara. To raz.
   Dwa – zdanie można mieć. Każdy może mieć. I tamten osobnik jak widać też zdanie miał.
   To, czy jest to zdanie prawdziwe to teraz nie ma już znaczenia, bo ów osobnik się wypowiedział, wyzwał Cię od nieudaczników życiowych i nagle okazuje się, że to Ty się musisz tłumaczyć i wykazywać że nieudacznikiem nie jesteś. Więc jakbyś był mądry to byś rzecz olał, ewentualnie zgłosił takie zdarzenie do odpowiednich służb z informacją, że Twoje dobre imię (w tym przypadku nick z czata) zostało zmieszane z błotem. Na to też są paragrafy.

   Po jaką cholerę osobnik „do y” prowokuje ? Jest prawdopodobne, że być może jemu w życiu też nie do końca idzie tak jak zaplanował a jedyny posłuch jaki ma to ten tutaj – w internetach. Każdy jak widać ma dużo do powiedzenia na temat innych osób, natomiast już gorzej ze swoją krytyczną oceną, prawda ?
   I to akurat kieruję i do Ciebie y i do Ciebie anonimowy „do y”. Tak samo jak pewnie skierowałbym te słowa do siebie, ale w takie coś nikt mi nie uwierzy 🙂

   Więc przestańcie już na siebie nadawać, bo nie dość że to jest niesmaczne z obu stron, to jeszcze nie wnosi kompletnie nic dobrego, poza tym, że pokazuje, jacy chamscy i zacofani potrafią być użytkownicy tego portalu. Już. Daliście sobie po razie. Wystarczy.
   Może warto zająć się czymś konstruktywnym. Tak, nawet pisząc tutaj. Cokolwiek. Ale nie nadawanie jeden na drugiego.

   Wasz słowiański temperament do wytykania wszystkich złych przywar innych a nie skupianie się na sobie do niczego dobrego was nie zaprowadzi.

   • Ojczyzna Polczyzna

    16/12/2016 o 16:25

    Zacofany? Skąd my to znamy, czy nie słyszymy tego często, Słownik Języka Polskiego:”parafianin: – człowiek bez ogłady, wykształcenia, zacofany, ograniczony”.

    • Anonim

     16/12/2016 o 18:26

     Zacofany od parafianina różni się tym co Polczyzna od Polszczyzny.

     • Anonim

      16/12/2016 o 20:24

      Drodzy „parafianie”. Przeczytaj w Słowniku, niczym się nie różni. Tak traktuje kler swoich wiernych.

     • Anonim

      16/12/2016 o 20:33

      Przeczytaj uważnie co napisałem.
      PolCZyzna od PolSZCZyzny się różni.
      Potem przeczytaj sobie nick z godz 16:25.
      Poskładaj fakty. Wysil odrobinę pozostałe szare komórki aby zrozumiały słowo „sarkazm”. Przeczytaj wtedy jeszcze raz post z 18:26.
      Wtedy też się wypowiadaj co się różni od czego a co nie.

      Dokładnie w tej kolejności, nie w innej, bo znowu gotowyś coś pomieszać.

     • Myśliwy z domku

      16/12/2016 o 20:37

      Ależ kler ma właśnie tak traktować – od zarania dziejów tak traktuje.
      Jesteśmy w porównaniu z Bożym Majestatem kompletnie zacofani.
      Faktem jest że obecne msze to już nie misterium ale teatr rozrywkowy. Faktem jest, że posoborowe zmiany doprowadziły do tego, co mamy obecnie w kościele. Ale faktem też jest że ksiądz czy biskup mają być pasterzami, a parafianie to są owieczki, prowadzone przez tychże pasterzy. Jakże więc inaczej to ma być ? Owca ma być mądrzejsza od swojego pasterza ? To po co w takim razie byłby ksiądz jako przewodnik w wierze ?

     • m

      16/12/2016 o 21:53

      Pierwotne chrześcijaństwo założone przez Jezusa oraz pierwszy apostołów różni się znacząco od tego co jest teraz, w ciągu wieków, aby podobać się nowo pozyskanym (często ogniem i mieczem) wiernym wprowadzono szereg dogmatów, zwyczajów wywodzących się z pogaństwa. Wymagania dotyczące przewodników religijnych zawarte są w Ewangeliach i listach pierwszych apostołów np to: ” Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? (Pismo Święte, 1 List do Tymoteusza 3,2-5). Daleko, daleko obecnym duchownym od tego, nie mówiąc o podziale na klasę duchownych (kleru) i poddanych laików (parafian).

     • Myśliwy z domku

      17/12/2016 o 09:22

      Ten cytat jest już tyle razy użyty na tym forum (o tym jaki ma być biskup), że już stało się to nudne i nie prowadzi do żadnej dyskusji ani nie daje żadnego rozwiązania.
      Cóż z tego, że napiszesz, że tak powinno być, jak nie jest a Ty nie masz żadnej siły sprawczej żeby zmienić stan obecny.

     • Anonim

      17/12/2016 o 17:01

      Pismo Święte dla osób wierzących nie powinno być nudne. Widać, że duchowni mają gdzieś to co jest w nim napisane, bo się do niego nie stosują, to jak mają się stosować inni wierni?

     • Myśliwy z domku

      17/12/2016 o 18:59

      Ale rozmawiamy teraz o wpisie użytkownika „m”, który powielił informację z Pisma Świętego na tym forum po raz 4 albo 5 w przeciągu tygodnia. Taka ilość chyba jest już przesadą.

     • Anonim

      17/12/2016 o 19:33

      Zacytował fragment o wymaganiach dot. duchownych w tematach ich dotyczących. Faktycznie nie znałem tych słów, ale są … może i księża o nich nie słyszeli, przecież oni tylko czytają fragmenty z Ewangelii te, które im pasują. Ciekawe jakby w niedziele na mszy, przeczytali zacytowany fragment, jacy oni powinni być…

   • y

    16/12/2016 o 21:05

    Ja mam prawo się bronić!Ito nie jest nadawanie na drugiego człowieka!Ale dzięki za głos.

    • Pretendent do tytułu głównego trolla

     17/12/2016 o 11:07

     Ale przed czym ty się chcesz bronić ? Przed anonimowym atakiem jakiegoś buraka na forum ??
     Mądry odpuszcza, jeżeli ma okazje. Ty miałeś je wielokrotnie.
     Jak widzisz „do y” nie odpuszcza, czyli można go powoli szufladkować do właściwej grupy 😉
     Aż tak Ci zależy na tym co piszą na forach internetowych ??

 10. do y

  17/12/2016 o 10:53

  Twoje imię i nazwisko jest równie nieistotne jak ty 🙂

 11. Anonim

  17/12/2016 o 12:20

  Moze zależy… Moze ktoś posmyrał po czułym punkcie…

  • Pretendent do tytułu głównego trolla

   17/12/2016 o 14:02

   A Ty jesteś jego pełnomocnik, prawnik czy może po prostu gadasz tak po to, żeby prowokować kontynuację bezsensownej dyskusji ?
   Na prawdę nie możesz swojej złośliwości przelać na kogoś bliżej, tylko trzeba włączyć komputer i wpisać kilka słów zaczepnych ?

   Aaa, no przecież. Zapomniałem. Tu jesteś Anonimem. Tu możesz powiedzieć wszystko i nikt Ci nic nie zrobi. Tu jesteś wielki…
   Dobrze, że tu to jest wirtualne. W rzeczywistości już tak różowo nie jest, prawda ?

   • prawdziwy "y"

    17/12/2016 o 14:15

    drogi trollu, zgodnie z Twoją sugestią z 15 grudnia spasowałem, teraz z zażenowaniem patrzę jak jacyś harcownicy nowy y i do y i inne anonimy bezsensownie się naparzają nie mając nic mądrego do powiedzenia.

    • Pretendent do tytułu głównego trolla

     17/12/2016 o 20:28

     Olej. Wyluzuj. Tak się lepiej żyje.
     Olać buraków i inne hieny internetowe, nie reagować – pożywka im się sama skończy.

     • hłe hłe

      19/12/2016 o 06:42

      Złość pięności szkodzi… A „y” naprawdę nie ma wiele do stracenia… 🙂

   • Anonim

    17/12/2016 o 21:52

    Zastanawiające, jak niektórzy z ambicjami do tytułów strasznie dużo słów używają, żeby w sumie tak niewiele powiedzieć 🙂

   • Anonim

    18/12/2016 o 12:48

    A Ty, Pretendencie (…) w tytule swojego nicka opisałeś siebie tak precyzyjnie, że nikt już nie ma wątpliwości co do Twojej ujawnionej na forum „twarzy” 😉 Anonimy, twórzmy nicki na wzór szanownego Pretendenta (…) i ujawniajmy w ten sposób swoje twarze, bo przecież tylko jawność w ten sposób rozumiana może zapewnić nam wiarygodność!! 😉

    • Anonim

     18/12/2016 o 15:49

     No skoro mówisz za wszystkich, skoro twierdzisz, że wszyscy to chyba trzeba się z Tobą zgodzić, prawda ? Przecież jesteś anonimowym przedstawicielem wszystkowiedzących użytkowników tegoż portalu. Do tego często narzekających.
     Cóż, ciężko z takimi jak Twoje argumentami dyskutować.
     I ta odezwa jeszcze do innych anonimów – przemawiasz prawie jak Kijowski w KODzie albo Macierewicz w PiSie. Ta elokwencja, ten nienaganny styl.

     Skoro to jest zastanawiające, to ja proponuję jeszcze raz przeczytać treść mojego nicka, a potem dopytać kto to jest internetowy troll. A potem już nie trzeba pisać pustych i nic nie wartych komentarzy w stylu tego z 21:52, że troll niewiele powiedział, używając wielu słów.
     To się powinno rozumieć samo przez się. No ale przecież co ja tam mogę wiedzieć – ja jestem nikim, wy za to wiele wiedzącymi anonimami.
     Przyjdzie mi zatem się ukorzyć, i swojego durnego nicka na pośmiewisko tutaj wystawić.
     Ah, cóż to za straszne uczucie, jaka zniewaga…

     Anonimie z 12:48 – w którym momencie i w którym wpisie napisałem, że cenię sobie wiarygodność na tym portalu i dzięki takiemu nickowi ją sobie zapewniam ? Znowu masz Macierewiczowskie urojenia ? 😉

     • Anonim

      18/12/2016 o 17:17

      A jednak coś do Ciebie stopniowo dociera… 🙂 nawet od buraków i hien internetowych? Martwiłam się, że będzie gorzej 😉

     • Pretendent do tytułu głównego trolla

      18/12/2016 o 18:20

      Ponieważ zasada „głupszemu lepiej ustąpić” jest dobra zatem ustępuję Ci, przyznaję rację we wszystkim co mówisz i z ogromną prośbą „zamilcz kobieto, bo gadasz takie głupoty, że śmieją się z Ciebie nawet nic nie warte trolle” żegnam się w tym wątku.

     • Anonim

      18/12/2016 o 23:18

      Wystarczyło, że Pretendentowi do tytułu (…) puściły nerwy i od razu pokazał swój prawdziwy poziom. Mimo wszystko pozdrawiam roześmianego trolla, i siebie przy okazji, bo mnie też jest do śmiechu 🙂 Tak dla równowagi 🙂

     • Anonim

      19/12/2016 o 06:47

      Czyżby pretendent i y to jedno? Nikt tak człowieka nie poprze jak on sam hehe

     • Troll

      19/12/2016 o 08:53

      Macierewiczowska teoria spiskowa ? 🙂
      Dobree 🙂
      Biorę to ! – Możecie stwierdzać, że Pretendent i y to te same osoby – ależ będzie ubaw 😀

      Anonimko – nerwy puściły ? Trollowi ? Tyś widziała, żeby kiedyś internetowemu trollowi puściły nerwy ? To, że człowiek pisze „zamilcz” ma od razu klasyfikować jego wypowiedź do rubryki „puszczenie nerwów” ?

      Proponuję śmiać się dalej – tylko to nam zostało. Oby tylko podczas tego śmiechu coś innego nie puściło 😉

     • Anonim

      19/12/2016 o 09:39

      Bez obaw!! Wszystko pod kontrolą!! 😉

 12. Gie

  18/12/2016 o 17:53

  Wyłączcie komentarze w tym wątku bo dyskusja robi się żenująca.

  • Anonim

   18/12/2016 o 18:06

   To nie czytaj. Które komentarze są żenujące?

 13. pomysł pierwszej klasy

  20/12/2016 o 06:35

  A może znawca tematu „y” poprowadzi w tym roku galę „Rekiny biznesu”? 🙂 Jak mało kto zna sie na tym… Młodych adeptów mógłby podszkolić w tym i owym…

  • gladiatorek na kartonie

   20/12/2016 o 16:34

   Lepiej wyjdzie mu napisanie poradnika pt. „6 lat z komornikiem, czyli jak odraczać licytacje”. 😀

   • Przewód hamulcowy

    20/12/2016 o 19:08

    ruszyła maszynka czarnego pr-u, co 🙂
    ale nie martwcie się – na każdego są jakieś kwity. Na każdego 🙂
    i na gladiatorka jest coś bardzo ciekawego, o czym on sam dobrze wie, i na pomysł pierwszej klasy – bo przecież doskonale moi drodzy wiecie o kim mowa.
    No chyba, że nie wiecie – w takim przypadku oczekujcie na ciekawostki na swój temat. Już po świętach – tak, żeby przynajmniej ten czas był spokojny.

  • pomysł drugiej klasy

   21/12/2016 o 06:44

   Ale czad – wszysycy będą z niecierpliwości przebierać nogami przez całe święta 🙂

   • Anonim

    21/12/2016 o 18:15

    Może nie wszyscy, bo na przykład mnie to mało kręci 🙂

    • Przewód hamulcowy

     21/12/2016 o 22:10

     Nie dyskutuj, wie lepiej. Jak wszyscy to wszyscy. Przecież to jest wszystkowiedzący pomysł drugiej klasy.
     Szkoda, że na drugiej klasie zakończył edukację.

     • x

      27/12/2016 o 07:08

      I gdzie te ciekawostki…? Czyżby zostały zlicytowane? 🙂

     • Przewód hamulcowy

      27/12/2016 o 10:36

      Aż tak się niecierpliwisz ? Ledwo co się święta skończyły, a Ty już oczekujesz, że trzeba na ludzi zacząć nadawać ? Uspokój się, wszystko w swoim czasie. Idź pobiegaj.

 14. z

  20/12/2016 o 09:32

  jestem za – ale Ty pierwszy, asie.

 15. Gie

  20/12/2016 o 14:00

  Gdyby w Krzeszowicach chciano się pozbyć działkowców to po sąsiedzku chyba znaleziono sposób 🙂
  http://przelom.pl/19628-wyzsze-oplaty-za-smieci-moga-skutkowac-likwidacja-ogrodkow-dzialkowych.html

 16. Anonim

  20/12/2016 o 14:52

  A czy przypadkiem nie jest tak, że ogródki działkowe koło stacji PKP są użytkowane nie zgodnie z prawem i jest podstawa je stamtąd usunąć bez takich karkołomnych sposobów jak to wykombinowano w Trzebini? Z tego, co jest ogólnie wiadomo, teren ten ma uchwalony plan miejscowy z zupełnie innym przeznaczeniem, niż rekreacja i uprawy, a więc jest użytkowany niezgodnie z obowiązującym lokalnie prawem. Daje to gminie podstawę do wykupienia terenu na cele zgodne z jego przeznaczeniem. Jeżeli się mylę, może ktoś lepiej zorientowany wyjaśni problem od strony prawnej.

  • pingpong

   22/12/2016 o 10:08

   Zanim gmina zacznie wykupywać działki przy PKP niech najpierw kupi działkę w rynku. Uchwała o zakupie działki w rynku do tej pory nie jest zrealizowana. Ciekawe, czy rada postawi burmistrza do raportu w tej sprawie, czy burmistrz będzie czekał aż ktoś zgłosi sprawę do odpowiednich organów za nie zrealizowanie uchwały rady?

   • Anonim

    22/12/2016 o 16:54

    A ja myślałam, że działka w rynku z tą kupą gruzu została wpisana do rejestru zabytków jako trwała ruina, która ma przypominać najlepsze lata świetności powojennego miasteczka 😉 W porównaniu do marnej kopii gladiatora przejęła rolę najlepszej wizytówki turystycznej i kulturalnej Krzeszowic. Nawet Vauxhallowi trudno byłóby teraz konkurować z tym miejscem…
    Na dowód tego niech świadczy fakt, że podczas ŚDM młodzi ludzie z różnych zakątków świata robili sobie pamiątkowe zdjęcia właśnie na tle tej kupy gruzu i śmieci. Pytanie, czy tak trudno dać jest nakaz właścicielowi nieruchomości, aby natychmiast doprowadził to miejsce do wyglądu zgodnego z prawem? No chyba, że Gmina wykorzystuje ten przypadek jako darmową promocję wizerunku miasta 😉

    • Anonim

     22/12/2016 o 20:25

     Takich miejsc jest więcej w centrum. ul. Szkolna (rudery, chwasty) przy ul. Danka; koło byłej remizy, i byłej rzeźni.

     • Anonim

      22/12/2016 o 23:59

      W takim razie warto jeszcze dorzucić do tej listy rozwalający się płot i niedokończoną od „wieków” budowę–ruinę przy Legionów Polskich – róg Żbickiej. Skandaliczne miejsce!

 17. krzysio

  29/12/2016 o 23:53

  A zanim wszyscy zaczniecie się żreć miedzy sobą na koniec roku 2016 to mam propozycję!.Gmina Krzeszowice w styczniu 2017 roku utworzy tzw „koszyki” np przedsiębiorczość, kultura, sport, itp. Dobór koszyków ( czyli tematów) wg gminy. Od stycznia 2017 każdy głosuje na kogoś lub coś , w ramach koszyka. Gmina Krzeszowice utworzy i umożliwi głosowanie na poszczególne tzw „koszyki” na swoim forum. Jest możliwe dodawanie nowych pomysłów, i głosowanie na nie w dalszym ciągu roku!. Na koniec wygrywa ten kto w ciągu całego roku uzyska najwięcej głosów na dany projekt. Zalety:! Skończy się to iż na koniec danego roku zaczyna się w Gminie wyszukiwanie argumentów dla danej propozycji, kłótnie kto lepszy ( skoro głosowanie będzie prowadzone praktycznie od początku roku). Nie będzie „nagłego” głosowania na koniec roku.

  • Anonim

   30/12/2016 o 09:19

   I co to ma dać w praktyce? Jakie konkretne korzyści mają z tego płynąć dla rozwoju miasta? gminy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę