Wydarzenia

Burmistrz zdecydował kto wskaże źródło sukcesu gminy

Po 11 latach zmienia się formuła przyznawania nagród burmistrza gminy Krzeszowice Źródło Sukcesu. Na początku grudnia zdecydowano o zmianie regulaminu. Burmistrz wskazał także nowy skład kapituły przyznającej nagrody.

Statuetka przedstawiająca anioła w łodzi, po raz pierwszy została wręczona w 2012 roku. W ten sposób chciano nagrodzić osoby, instytucje i organizacje za ich aktywność, zasługi i osiągnięcia na rzecz gminy. Kandydatów do nagrody mogły do tej pory zgłaszać samorządy, stowarzyszenia, dyrektorzy placówek oświatowych, firmy, czy po prostu grupa mieszkańców. Od nowego roku ma się to jednak zmienić.

Odświeżony regulamin Źródła Sukcesu nie przewiduje już zgłoszeń kandydatów przez podmioty zewnętrzne czy mieszkańców. „Zmiana w regulaminie spowodowana jest wyczerpaniem się dotychczasowej formuły i malejącym zainteresowaniem podmiotów inne niż samorządowe. W latach 2020, 2021 i 2022 nie wpłynął żaden wniosek o przyznanie nagrody” – wyjaśnia burmistrz w odpowiedzi na nasze pytanie o powody zmian.

W zarządzeniu zmieniającym regulamin wskazano także nowy skład kapituły wskazującej laureatów nagrody. O tym, kto otrzyma statuetkę zdecyduje burmistrz, jego pierwszy zastępca (Witold Kulczycki), sekretarz gminy (Małgorzata Bojkowska), oraz prezydium Rady (przewodniczący Kazimierz Stryczek oraz jego dwóch zastępców – Henryk Woszczyna oraz Władysław Ziomek).

Mimo, że regulamin nie uwzględnia już zewnętrznych wnioskodawców, w odpowiedzi na naszego maila burmistrz dopuścił możliwość przedłożenia kapitule kandydatur przez organizacje społeczne, instytucje czy inne podmioty.

W pierwszym roku istnienia, nagroda trafiła m.in do założycieli Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej, malarza i artysty plastyka Marcina Kołpanowicza, właściciela Cukierni Melba Andrzeja Mędrali czy Ochotniczej Straży Pożarnej z Krzeszowic. Statuetka przyznawana jest w czterech kategoriach: człowiek, instytucja, organizacja i firma.

 

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. wyborca

  15/01/2023 o 18:56

  Jednym słowem nagrodę będą przyznawać sami swoi, więc dostaną ją również swoi. Wszystko zostanie w rodzinie. Nic nowego jak na górze tak na dole. Czekam kiedy wreszcie odejdzie to państwo samych swoich. Nawet w sołectwach na spotkaniach opłatkowych podobnie, pisowskie ” tuzy”, a wokół zamiast mieszkańców same czopki od sołtysów poprzez kgw i stowarzyszenia z rodzinami. „Notable” kochają lans i wyżerkę, a reszta wchodzi im bez wazeliny. Nawet chmurne twarze niektórych mężów przewodniczących kgw jaśnieją jak słońca Peru na widok tej niby władzy. Jak mało niektórym potrzeba do szczęścia. Wystarczy jakiś starosta, zdegradowany dyrektor, burmistrzyna i już jest masowana przepona,a wymiana gazowa przspiesza.

  • DEVIL

   16/01/2023 o 09:06

   popieram ten wywód w całej zozciągłości !

  • także wyborca

   17/01/2023 o 10:07

   wyborco bzdurzysz niestety 🙂 osobiście takich malkontentów jak ty mam jeszcze bardziej dosyć jak „notabli”, o których piszesz. Spotkania noworoczne w sołectwach z tego co obserwuję są otwarte i każdy może na nie przyjść. A narzekając i wylewając żółć wziąłeś pod uwagę, że „jakiś starosta”, „zdegradowany dyrektor” mogą np. pochodzić z miejscowości, do której byli na takie wydarzenie zaproszeni?

   • wyborca

    21/01/2023 o 20:27

    Mogli pochodzić i co z tego wynika? Jeżeli jest to spotkanie opłatkowe mieszkańców to nie lans przedwyborczy jedynie słusznych przedstawicieli wiadomej partii. Takie spotkania z mieszkańcami odbywały się od lat i miały inną konwencję. Spotykali się na nich ludzie samotni, starsi w jakiś sposób wykluczeni z życia społecznego. Teraz to spotkanie lansiarzy ze wsi z ludźmi, którzy robią objazd po wsiach bo zbliżają się wybory. Niech sobie jedni i drudzy robią prywatne spotkania za własne pieniądze. Pieniądze podatnika powinny być przeznaczone na rzeczywiste spotkania opłatkowe z mieszkańcami.

  • Wojtek

   19/01/2023 o 21:23

   Mieszkańcy niestety zamiast się integrować podczas spotkań z sąsiadami wolą kisić się w domach. Ot taka smutna rzeczywistość…

   • HonorowyDawcaPodatków

    22/01/2023 o 09:39

    Może dlatego, że na 1 mieszkańca na takim spotkaniu przypada zwykle jeden z PISu lub jakiś kolaborujący, który wpadł się wyściskać i przy okazji najeść. Potem zdziwienie organizatora, że ludzie omijają szerokim łukiem taką „integrację” sąsiedzką z obowiązkowym zdjęciem z misiem Wacławem czy innym zasłużonym Henrykiem.

 2. Gospodyni_niewiejska_czyli_2_sort

  15/01/2023 o 20:28

  Niewysychające źródło naszych $$$.”Człowiek instytucja organizujący firmę” im. Nikodema Dyzmy. Brzmi jak konkurs na gminnego pisowca roku.

 3. Kocham prawdziwe statystyki

  16/01/2023 o 04:12

  Proponuję zrobić ranking z ostatnich dziesięciu lat, wszystkich dotychczasowych laureatów – za jakiś rok, albo dwa. Włącznie z tymi, których już nie ma, lub wkrótce nie będzie w lidze tych najbardziej zasłużonych w przedsiębiorczości dla rozwoju Gniny. Zobaczymy wtedy, czy ”przyjazna” polityka władz Gminy naprawdę sprzyja rozwojowi biznesowemu, duchowemu i humanitarnemu w dobie kryzysu?

 4. Obatel

  17/01/2023 o 23:09

  Czy wstegorze gminni podpisali się pod listem do rezydenta ADRIANA jak uczyniło to blisko 800 samorządowców?

 5. -

  22/01/2023 o 07:20

  Takiego głosowania nie można by zrobić przez internet? Przez jakiś profil zaufany? Czy może wtedy wyniki byłyby zbyt nieprzewidywalne i nie po myśli organizatorów?

  • Życzliwy

   22/01/2023 o 19:10

   Raczej to drugie.

 6. Ly

  22/01/2023 o 20:04

  Byłoby nie po myśli Krzeszowickiego Towarzystwa Wzajemnego Wchodzenia Bez Wazeliny, niemniej kawa na ławę i tak się wyleje, jeśli nie w tej edycji, to w następnej.

  • Chemiczny fizjolog korporacyjny

   25/01/2023 o 00:04

   Teraz są inne, lepsze, zagraniczne ślizgacze.
   Wazeliny używają chyba tylko emeryci i renciści.
   No i politycy do wazelinowania swoich idiotycznych wypocin…

 7. Tak to widzę, brawo My!

  24/01/2023 o 14:10

  Bardzo, ale to bardzo jestem ciekaw, jaki gmina Krzeszowice odnotowała w zeszłym roku SUKCES.
  Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to postawa MIESZKAŃCÓW GMINY wobec uchodźców z Ukrainy. I WŁAŚNIE MIESZKAŃCY GMINY powinni być w tym roku JEDYNYM KANDYDATEM, zbiorowym.
  Należy się tysiącom zwykłych ludzi, którzy okazali i okazują serce i hojność BEZ ŻADNEGO INTERESU. Brawo ludzie, może jakimś cudem kapituła to zauważy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę