Wydarzenia

Rusza kolejna edycja BO Małopolska, a Raju w Dolinie Racławki nadal nie ma

Urząd Marszałkowski startuje z kolejną edycją Budżetu Obywatelskiego. Od 29 maja mieszkańcy województwa będą mogli zgłaszać do niego zadania. Niestety wciąż na realizację czekają niektóre pomysły z zeszłorocznej edycji – w tym projekt Raju w Dolinie Racławki, zgłoszony przez mieszkańca Krzeszowic.

Zamiast sześciu milionów, do podziału aż osiem. Zamiast dwóch głosów dla mieszkańca – tylko jeden. Możliwość edycji projektu na etapie weryfikacji – to tylko niektóre zmiany jakie zaszły w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego.

Od 29 maja do 19 czerwca mieszkańcy znów będą mogli zgłaszać swoje projekty. Najpóźniej 14 września poznamy pełną listę zadań, na które od 25 września do 13 października swoje głosy będą oddawać mieszkańcy regionu. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty poznamy natomiast ostatniego dnia listopada.

Szczegółowy harmonogram, karty zgłoszeniowe, listy poparcia można już pobrać ze strony malopolska.pl. Wiadomo też, kiedy odbędą się spotkania informacyjne w sprawie budżetu. Tak jak przed rokiem, na jedno z nich, do Krzeszowic będą mogli wybrać się mieszkańcy gminy. Spotkanie odbędzie się 24 maja o godzinie 14:00 w Sali Herbowej krzeszowickiego magistratu przy Grunwaldzkiej 4.

Na majowym spotkaniu, poza pytaniami o sam budżet, padnie zapewne to dotyczące etapu realizacji projektu Raj w Dolinie Racławki. Zwycięskie zadanie zgłoszone przez mieszkańca Krzeszowic do dziś nie zostało zrealizowane. O termin rozpoczęcia prac zapytaliśmy osoby odpowiedzialne za budżet. Te jednak odesłały nas do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Na odpowiedź co dzieje się z zadaniem nadal czekamy.

Przypomnijmy, że projekt zakłada zagospodarowanie terenu wzdłuż potoku Racławka na odcinku od Racławic poprzez Paczółtowice, Żary, Dębnik, Dubie do Radwanowic, uporządkowanie terenu wzdłuż potoku i koryta potoku, stworzenie punktu wypoczynkowego dla turystów oraz wymianę kładek w miejscowości Dubie. Urząd Marszałkowski na Raj w Dolinie Racławki ma przeznaczyć 100 tysięcy złotych

Fot. zdjeciakrzeszowice.pl

37 komentarzy

1 Komentarz

 1. Anonim

  11/05/2017 o 09:04

  Czy ktoś może przybliżyć, kto był pomysłodawcą projektu Raju w Dolinie Racławki? Może można by mu jakoś pomóc?

 2. Kuuna

  11/05/2017 o 09:16

  100 tysięcy złotych – to może jedna kładka. Druga sprawa to kwestia własności nieruchomości, na której projekt ma być realizowany. Powinno się poddawać pod głosowanie tylko projekty, które dotyczą nieruchomości gminnych, miejskich itp.

  • Anonim

   12/05/2017 o 08:05

   Budżet jest Wojewódzki.

   • Dyżurny satyryk

    13/05/2017 o 01:01

    Tu był już post odnośnie budżetu, lecz go skasowano…
    …w strachu o brak wpływu kasy z podatków – prawdy chyba się bano.
    I wykasowano niewygodne dla Gminy słowa…
    …więc napiszę zatem od nowa.
    W każdym biurze i urzędzie muszą być jakieś biurwy…
    …część to normalni ludzie, a część to normalne…
    …No właśnie… i tu brakuje kulturze określenia…
    …by nadać im sensus stricte znaczenia.

    😉

 3. Gie

  12/05/2017 o 07:57

  To rzucam pomysł, może ktoś go przejmie bo ja raczej jestem aspołeczny. 🙂 Skoro ostatnio Krzeszowicom odebrano pałac, zamek, park i chyba coś tam jeszcze to niech Krzeszowice coś odzyskają. Np. Górę Bartlową. Wrzucałem tutaj obrazek wałów, pozostałość po grodzisku z VIII-IX w. i po Szwedach z XVII w. Wyciąć drzewa, posiać na tych wałach trawę, ładnie, równiutko ją kosić. Poustawiać kilka ławek i punkt widokowy gotowy. Jakąś tablicę z historią tego miejsca. Gdzieś tamtędy prowadzi niebieski szlak rowerowy http://www.krzeszowice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2678&Itemid=565 czyli ludzie by tam się zatrzymywali. W sumie można by tam zrobić jakiś szlak pieszy, np. do Klasztoru do Czernej. Wycięcie drzew nie powinno zbyt wiele kosztować bo drewno można sprzedać.

 4. GUTEK

  12/05/2017 o 22:13

  DLACZEGO Z OK. 10 APTEK W KRZESZOWICACH ŻADNA NIE MA NOCNEGO DYŻURU??? DO NAJBLIŻSZEJ MUSIAŁEM ZA….LAĆ DO CHRZANOWA NA RYNEK O 4 NAD RANEM@@@@@@@@ XXI WIEK PSIA MAĆ@@

  • Myśliwy z domku

   12/05/2017 o 22:20

   No właśnie> XXI wiek i wszystko obraca się dookoła pieniądza.

   Apteki mają marżę max 15-20% na lekach. Pomyśl ile paczek prezerwatyw w nocy, albo syropów na kaszel trzeba by było sprzedać, żeby się opłacało trzymać przez całą noc personel w aptece – a z racji nocy stawka płatna więcej.
   Trzeba do tego dodać że pensja magistra farmacji do najniższych nie należy, a technik farmacji sam w aptece na nocnym dyżurze być nie może.

   Chrzanów to inna rozmowa – inne miasto, większe – co za tym idzie większy popyt.

   Niestety tak to działa. To się po prostu nie opłaca.

   • Sandokan

    12/05/2017 o 22:35

    oj tam!1 nie nest źle11 apteki nie najważniejsze!! za to wódę kuic można W 10 SKLEPACH całą dobę ze stacjami ORLEN WŁĄCZNIE@@ TO SUKCES KRZESZOWIC. TAK JEST OK@@

    • Myśliwy z domku

     12/05/2017 o 22:36

     No właśnie, bo wódę i piwo polska chleje na potęgę, jest podaż, jest popyt i wszystko działa.

     „It’s the economy, stupid” – jak mawiał klasyk 🙂

   • Dyżurny satyryk

    13/05/2017 o 01:27

    Myśliwy, masz u mnie V – okiem łowcy…
    …jak widać – prawdę jak życie ze swych serc – wyganiają „fachowcy”.

    😉

 5. EMANUELLA

  12/05/2017 o 22:17

  A DLACZEGO JA MUSIAŁAM StAĆ PO LIST POLECONY 45 MIN.na poczcie POLSKIEJ , a zakupy w biedronce zrobiłam w 14 min= cały wózek!1 NIECH STAŻYSTKI ZATRUDNIĄ -WISZĄ W urzedzie pracy i czekają na pracę@@@

  • Myśliwy z domku

   12/05/2017 o 22:23

   Wystarczyło:

   a) odebrać list w domu zamiast awizo
   b) zapewne byłaś w pracy, więc nie miałaś jak
   c) przyjść na pocztę w innym terminie – a nie wtedy, kiedy jest najazd wszystkich tych, którzy – podobnie jak Ty – byli w pracy i dostali awizo.

   Nikt jakoś się nie skarży na paczkomaty, kurierów, itp – a tu jest odpowiedź, dlaczego na poczcie się nie zatrudnia więcej osób.
   Stażystki ? Zanim by opanowały system wysyłania poleconych, to by się staż skończył 😉

   • EMANUELLA

    12/05/2017 o 22:32

    własnie@@nie ma rozwiazania!!

    • Dyżurny satytrul

     13/05/2017 o 04:43

     ..no tak właśnie pech ma to do siebie….
     …że pod nickiem satyry – tam w zaświatach (nie tu) trzeba szukać siebie.

     🙂

   • Anonim

    13/05/2017 o 00:03

    Zdarza się, że listonosze mają już wcześniej wypisane awiza i wrzucają je do skrzynek, zamiast sprawdzić czy faktycznie adresat jest nieobecny.

 6. EMANUELLA

  12/05/2017 o 22:30

  RANO JEST PODOBNIE!POrzyszła babka z korespondencją z firmy =ok. 30 listów to na kazdym naklejka,2 podpisy i 30 min nie ma!!!!!!!!!!!!!!

  • Myśliwy z domku

   12/05/2017 o 22:38

   Tylko po co się tak gorączkować na forum ? Nie lepiej wstawić 3 wykrzykniki zamiast 14 ? Każdy powyżej 3 jest zbędny, bardziej podkreślić swojego oburzenia formą pisemną się nie da 😉

 7. WYLUZOWACZ .PL

  12/05/2017 o 23:25

  • Dyżurny satyryk

   13/05/2017 o 05:40

   Już zatem wszyscy po czasie wiemy…
   …kto jest autorem kreacji kieszeni własnej gminy ściemy…
   …był też taki jeden w całej historii…
   …kto zdobył się na bezwzględność sumienia swego kategorii…
   …i przejęli tego jednego strukturę inni…
   …na pozór – swego ego – niewinni.
   …jak gmina, to gmina…
   …i pozwala się rozgrzeszać…
   …że to nie Fenicjan, a plebsu napaść na bank wina.

   😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę