Gospodarka

W Dubiu powstanie Dolina Pstrąga

Już w przyszłym roku turyści i mieszkańcy gminy będą mieli kolejne, po zamku Tenczyn, miejsce weekendowego odpoczynku. Urząd Marszałkowski właśnie przyznał gminie dofinansowanie na zagospodarowanie terenu w Dubiu.

Miejsca postojowe, trzy kładki na Racławce, ścieżki, urządzenia do ćwiczeń a także ogródek dydaktyczny dla dzieci i… geopark. To wszystko już za rok stanie w centrum Dubia. Opiewający na 1.2 miliona złotych projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Gmina może liczyć na ponad 600 tysięcy złotych. Otwarcie już w czerwcu 2018 roku. W tej chwili władze szukają też inwestora na stary młyn znajdujący się nieopodal nowej inwestycji. Do końca roku w okolicy ma zostać też zrealizowany zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Województw Małopolskiego projekt „Raju w Dolinie Racławki”.

To już kolejny wniosek gminy, który uzyskał w tym roku dofinansowanie. W kwietniu, w Urzędzie Marszałkowskim burmistrz podpisał umowę dotycząca przyznania ponad 1.2 miliona złotych na odnowę i zabezpieczenie stawu Wrońskiego w Tenczynku (pełny koszt to ponad 1.4 mln złotych). W projekcie przewidziano m.in budowę pomostu widokowo-obserwacyjnego, uszczelnienie stawu, stworzenie alejek pieszo-jezdnych oraz budowę obiektów małej architektury.

Fot. zdjeciakrzeszowice.pl

5 komentarzy

1 Komentarz

 1. Ktoś

  21/06/2017 o 12:34

  Dlaczego są usuwane wpisy? Cenzura—To nie ta epoka! Jeżeli krzeszowiceone jest „miejscem” gdzie można anonimowo wypowiedzieć się w różnych kwestiach to zarówno tych pochlebnych jak i mniej przyjemnych dla władzy.

  • krzeszowiceone.pl

   21/06/2017 o 13:33

   a jaki konkretnie wpis został usunięty? Wrzuciłeś 2 te same komentarze, to chyba dość oczywiste, że ten drugi, taki sam, został skasowany

  • Anonim

   21/06/2017 o 15:14

   Anonimowo ? To chyba Tobie się czasy pomyliły.
   Nie ma anonimowości. Jeżeli będzie trzeba, wszystkie dane o osobie piszącej można w dosyć prosty sposób zdobyć.
   A to właśnie po to, że wolność słowa niesie też za sobą pewne konsekwencje.

 2. Gie

  22/06/2017 o 08:45

  Tego typu rzeczy powstało w gminie już całkiem sporo. Przydałaby się jakaś mapka. Gmina pewnie tego nie zrobi bo i po co. No chyba że już jest a ja nie znalazłem? Takie coś można chyba zrobić na mapach Google. Zaznacza się takie punkty na mapce, odpowiednio taguje i z jakiegoś menu obok wybiera np. miejsca z wodą i pojawiają się tylko punkty gdzie jest staw, kładka nad rzeką na jakiejś ścieżce, szlaku. Albo zaznaczam urządzenia do ćwiczeń i dostaję zaznaczone siłownie na wolnym powietrzu czy jak tam się to nazywa. Coś w tym stylu chyba widziałem na Google Maps.

 3. ktoś

  22/06/2017 o 09:48

  następne topienie milionów w wodzie a ryby co na to,rybacy zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę