Gospodarka

Kolejna duża sieć ulokuje swój market w Krzeszowicach

GabrielaP93, Foter.com / CC BY

Przy ulicy Krakowskiej, nieopodal stacji Orlen od kilku miesięcy trwa budowa pawilonu handlowego. Inwestorem jest firma TANKPOL ze Szczucina. Która sieć marketów, otworzy tam swój sklep?

Do niedawna, nieoficjalnie mówiło się, że przy Orlenie powstanie market sieci TESCO. Na działce, po dawnej fabryce mebli JAWOR, od dłuższego czasu nie działo się jednak nic. 25 lipca starosta wydał decyzję o zabudowie i przy Krakowskiej ruszyły prace.

Wielu mieszkańców zastanawia się, która sieć ulokuje tam swój market. Nam udało się potwierdzić, że będzie to Lidl. Otwarcie zaplanowano latem 2019 roku.

20 komentarzy

20 Komentarzy

  1. wm

    28/11/2018 o 23:03

    Wiadomo coś na temat wyjazdu z przyszłego lidla? Jest planowane jakieś rondo?

    W godzinach szczytu z ul. Krakowskiej nie da się wyjechać, a co dopiero jak powstanie tam market.

  2. maran

    29/11/2018 o 02:15

    dobrze ze nie tesco bo by bylo takie gowno jak ten intermarche ewentualnie mogliby jeszcze postawic aldiego albo netto

  3. krzeszowiczanka

    29/11/2018 o 02:25

    Konkurencja cenowa jest bardzo zdrowa.

  4. LOKI

    29/11/2018 o 09:31

    No i baaaardzo dobrze! Wreszcie będzie gdzie kupować lepszy towar, a i konkurencja dla „bierdonki” się zrobi…

    • Zuza

      30/11/2018 o 13:08

      Biedronka da radę

      Gorzej z Intermarche … tam już pusto ponuro
      Rejonowa też czas się bać

      Cóż na konkurencji zawsze korzystają klienci!!! To jest plus

  5. pan kleks

    29/11/2018 o 12:34

    Ciekawe jak będzie rozwiązany wyjazd ze sklepu, ma ktoś informację, czy będzie przebudowa tego skrzyżowania? W godzinach szczytu z ul. Krakowskiej już teraz nie da się wyjechać, a co będzie jak sklep zacznie działać.

  6. agat

    29/11/2018 o 12:43

    będzie to Lidl.
    100 procent pewnosci 😉

    • Jorge

      30/11/2018 o 13:19

      A skąd taka pewność, że będzie to LIDL?
      Jakikolwiek market tam powstanie, konieczna będzie zmiana organizacji ruchu i montaż sygnalizacji świetlnej… bo już dzisiaj w godzinach szczytu jest problem aby się włączyć do ruchu w stronę Trzebini.

  7. Czesio

    29/11/2018 o 21:02

    Szkoda, że nie będzie to Auchan, bo w Auchanie są dobre Wafle Kakaowe w Masie Czekoladowej. Najlepiej smakują z Colą.

    • Andżelika

      30/11/2018 o 21:41

      Tak, ooo taaaak czensto chodziłysmy z Dżesikom i Klałdjom na lody do Auchana.

  8. Sonia

    29/11/2018 o 22:04

    A kiedy i gdzie można będzie już składać cv do pracy w tym Lidlu? Wie ktoś coś?

  9. Qwerty

    30/11/2018 o 08:16

    Przypuszczam, że będzie podobnie jak w przypadku Intermarche. Gmina/Powiat podepnie się pod interes w sensie, że przez urząd pracy będą szukać. Przecież UP musi się czymś wykazac

  10. LOKI

    30/11/2018 o 08:59

    Pewnie już miejsca obsadzone „swoimi”…

  11. Hunter

    30/11/2018 o 12:13

    Mozesz złożyć w każdym sklepie lidl

  12. Adam

    30/11/2018 o 12:34

    Bardzo dobrze, ze powstanie nowy sklep. Kilka miejsc pracy plus wieksza konkurencja i wybor to dobra wiadomosc. Co do ronda to koniecznosc, nagasniajmy to jak tylko sie da bo w przeciwnym razie zakorkuje sie pol miasta!

    • Ali

      01/12/2018 o 06:50

      Bardzo dobrze by było żeby powstawały tak zakłady pracy a nie sklepy i podatki pozostawały w gminie a nie wyprowadzane tam gdzie sklep ma siedzibe.

      • Adam

        02/12/2018 o 22:42

        Zgadzam się, ale lepszy sklep niź nic. W okolicach mamy bardzo dużo terenów pod zakłay, np. okolice zjadzu/wjazdu z autostrady (choć nie tylko tam). Mam nadzieje, że wkrótce powstaną tam duże inwestycje.

  13. Anonim

    04/12/2018 o 12:10

    Koło intermarche budują bricomarche. Też miejsca pracy. I będzie można coś kupić budowlanego po 16 a nie tluc się do Krakowa bo tu wszystko pozamykane.

  14. nbk

    07/12/2018 o 11:41

    Intermarche powinno zostać wykupione przez pożądną sieć sklepów np Kaufland.

    • maran

      08/12/2018 o 22:11

      kaufland to porzadna siec? na zachodzie o takiej sieci w ogole nie slyszalem z reszta nigdy nie robilem w tym sklepie zakupow dla typowych grazyn i januszy.