Edukacja

W niedziele rozmowy ostatniej szansy. Dyrektorzy przygotowują się do ewentualnego strajku nauczycieli

– Przegraliśmy z krowami i świniami i więcej się o tym mówi od wczoraj niż o edukacji – tak szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz skomentował „piątkę Kaczyńskiego” dla rolników. W niedzielę ZNP przystąpi do „rozmów ostatniej szansy”. Jeśli zakończą się fiaskiem, w poniedziałek czeka nas jeden z największych strajków w historii polskiego szkolnictwa.

Dyrektorzy przedszkoli i szkół na bieżąco zamieszczają informacje dotyczące planowanej akcji strajkowej. W gminie Krzeszowice „za” przystąpieniem do protestu opowiedziały się wszystkie szkoły i przedszkola. Dyrektorzy szkół apelują do rodziców o wyrozumiałość. Liczbę nauczycieli, którzy zdecydują się przystąpić do ewentualnego strajku poznamy dopiero w poniedziałek i dopiero wtedy będzie wiadomo, czy szkoły są w stanie zapewnić dzieciom opiekę. – Należy liczyć się z koniecznością zawieszenia zajęć przez dyrektora szkoły z powodu przystąpienia do strajku wszystkich nauczycieli – informują na swoich stronach internetowych szkoły.

O co walczą nauczyciele? >>

Już wiadomo, że do strajku nie przystąpią pracownicy administracji i obsługi. W poniedziałek rodzice dzieci zakwalifikowanych do nauki w krzeszowickim przedszkolu będą mogli składać „oświadczenia woli…”. Pracować będą także kuchnie. Dla uczniów korzystających ze stołówki szkolnej będzie przygotowywany posiłek w stołówce – piszą dyrektorzy szkół.  8 kwietnia, w czasie ewentualnego strajku, zajęcia opiekuńczo-wychowawcze ma zorganizować dyrektor krzeszowickiego ZSP.

Do zapowiadanego strajku przygotowują się także pracodawcy. Właściciele międzynarodowych korporacji z siedzibą w Krakowie już w połowie tygodnia informowali swoich pracowników o możliwości zabrania dziecka do biura lub pracy zdalnej z domu.

 

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Anonim

  07/04/2019 o 17:51

  Czy nauczyciele przystępujący do strajku mają płacone normalne pensje kiedy strajkują?
  Bo zaraz się okaże, że nie dość, że nic nie ugrają, to jeszcze nic nie zarobią.
  Takie samozaoranie level hard.

  • G9

   07/04/2019 o 19:28

   W czasie strajku nie ma prawa do wynagrodzenia. Za co? Przecież nie pracują.

  • kasik

   07/04/2019 o 19:45

   Za czas strajku nie płaci się wynagrodzenia.

 2. zbikot30

  07/04/2019 o 22:22

  No nie wiem ostatnio mowili, że beda mieli zapłacone jakby byli w pracy.

 3. uczciwy

  08/04/2019 o 01:40

  Skonczyc raz na zawsze z socjalizmem w Polsce i 500+. To nasze pieniadze.Nie partyjne.

  • Anonim

   08/04/2019 o 07:45

   Jak będziesz miał 2 dzieci, to oczywiście zrezygnujesz z 500+, prawda ?

   • Małgorzata

    08/04/2019 o 10:09

    Jeżeli siedzisz Ty i żona i dzień po dniu grzejecie kanapę to żadne 500+ nie powinno Ci się należeć. Jeżeli pracujecie to jest w tym udział Waszych pieniędzy wtedy tak. Oni niczego nikomu nie dają, oni tylko rozdają. Sami czerpią pełnymi garściami z naszych pieniędzy.

    • Anonim

     08/04/2019 o 14:31

     Aha. Czyli jestem przeciwko PiS, ale to co mi „rozdają” to mam brać pełnymi garściami, skoro pracuję mimo, że jestem przeciwny rozdawnictwu.

     Dziękuję za wytłumaczenie.

     Idę po krowy i tłucznia w takim razie.

  • Życzliwy

   08/04/2019 o 09:17

   Upór starszego pana od którego zależy dać albo nie dać zasadza się w jego kompleksach. Wszak to któryś z nauczcieli licealnych nie docenił jego „geniuszu” i musiał w klasie maturalnej zmienić szkołę. Jest pamiętliwy i nie darzy Was drodzy nauczyciele miłością dlatego nie skorzystacie z dobrodziejstw rogu obfitości.

 4. asertywny

  08/04/2019 o 08:23

  Witam!

  Z tego miejsca bardzo chciałbym podziękować Pani dyrektor krzeszowickiego przedszkola, która wychodząc przed szereg i umieszczając kilkanaście dni temu informację o przystąpieniu do strajku, zablokowała sporej części rodziców możliwość uzyskania zwolnienia!

  Zwolnienie takie można uzyskać jeżeli informacja pojawi się nie wcześniej niż 7 dni przed planowaną akcją.

  Brawo!

 5. Sowa

  08/04/2019 o 08:35

  Jesteście solą tej ziemi nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej. Każdy wyuczony zawód to wasza zasługa. Jesteście dla nas ważni. To co się dzieje to sprawa Waszej godności. Popieram i rozumiem ten protest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę