Edukacja

Kurator oświaty podjęła decyzję w sprawie szkoły w Paczółtowicach

Fot. Google Maps

Do krzeszowickiego magistratu dotarła decyzja Małopolskiego Kuratorium Oświaty w sprawie obniżenia stopnia organizacji szkoły podstawowej w Paczółtowicach. Uchwałę intencyjną w tej sprawie podjęła na styczniowej sesji Rada Miejska.

Decyzja kuratorium jest pozytywna. Oznacza to, że Barbara Nowak wyraziła zgodę na obniżenie stopnia organizacji paczółtowickiej podstawówki do klas I – III wraz z oddziałem przedszkolnym. W myśl przyjętej w styczniu uchwały dzieci z klas IV – VIII naukę kontynuowałyby w krzeszowickiej szkole numer 2. Gmina ma obowiązek zapewnić im dowóz.

Zaproponowane zmiany – jak tłumaczy magistrat – podyktowane są głównie względami demograficznymi i wynikającym z nich wzrostem kosztów utrzymania placówki. Roczny koszt funkcjonowania szkoły do której uczęszcza obecnie 61 dzieci wynosi 1.5 miliona złotych.

To już druga uchwała krzeszowickich radny opiniowana przez kuratorium. Poprzednia, zakładająca przekształcenie paczółtowickiej podstawówki w filię krzeszowickiej SP 2, z oddziałami I-III i przedszkolem, nie zyskała akceptacji.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. O PISie

    27/02/2020 o 19:45

    „Ryszard Nowak, dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz jego żona, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, mieszkają w szkole . Miasto już kilkukrotnie oferowało im mieszkania komunalne. Odmówili z powodu zbyt niskiego standardu proponowanych im lokali. Natomiast na kupno własnego mieszkania lub wzięcie kredytu – jak twierdzi kurator – nie stać ich.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę