Wydarzenia

Jechali do pożaru mieszkania. To co zastali na miejscu mogło ich zaskoczyć

Fot. OSP Tenczynek

W niedzielę wieczorem przed krzeszowickim blokiem przy ulicy Targowej pojawiły się cztery jednostki straży pożarnych, policja i ambulans. Jezdnia na wąskiej, osiedlowej uliczce stała się nieprzejezdna. 

Około 18:32 straż otrzymała informację o pożarze w bloku przy Targowej w Krzeszowicach. Na miejsce udało się sześć jednostek straży pożarnych z Tenczynka, Nawojowej Góry, Krzeszowic, Czatkowic, Żbika, krakowska JRG oraz Oficer Operacyjny Miasta Kraków. Nie zabrakło też pogotowia i policji.

Po tym jak pierwsze zastępy dotarły na miejsce, zawrócono straże z Czatkowic i Krakowa. Powodem wydobywającego się z mieszkania dymu okazał się bowiem nie pożar a… przypalona potrawa.

 

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Rychoo

  13/09/2022 o 18:30

  Niech ktoś mi logicznie wytłumaczy dlaczego tak jest że do przypalonej potrawy ,rok temu ręcznika na żbickiej , zjeżdża się tyle straży . Przecież nieraz wszystkie te auta robią większe zamieszanie i utrudnienia niż sami poszkodowani .

  • Kasa

   16/09/2022 o 11:38

   Stawiam na system płacenia z budżetu typu płacimy „ za akcję”. Straż Pożarna w Polsce zawsze była ściśle powiązana z polityką i krzywda jej się nie stanie. Tyle okazji dla wstęgorzy, nowe auta, festyny itd. Nie odpuszczą. Remiza w co drugiej wiosce. Koncesje na alkohol itp.

  • Ly

   16/09/2022 o 22:18

   „Przecież nieraz wszystkie te auta robią większe zamieszanie i utrudnienia niż sami poszkodowani”. Rzeczywiście to rzecz godna największej pogardy i spostrzeżenia najbystrzejszego (dziękuję, Rychoo!, tak trzymaj), że są auta, że są ludzie, że ludzie poruszają się autami, że do pożaru przyjeżdża straż pożarna, że poszkodowani robią „zamieszanie i utrudnienia” – tak trzymaj, tak trzymaj, Rychoo! Niech Cię Bóg zachowa – jak najdalej od ognia i jak najdalej ode mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę