Wydarzenia

Wacław Gregorczyk będzie miał nowego zastępcę?

Fot. Kacper Ropka

Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu burmistrz Wacław Gregorczyk będzie miał drugiego zastępcę. Nieoficjalnie mówi się, że ma nim zostać dotychczasowy przewodniczący Rady Miejskiej – Adama Godyń.

Powołanie drugiego zastępcy burmistrza ma mieć związek z nowymi zadaniami – budową Strefy Aktywności Gospodarczej w Miękini, oraz planami stworzenia specjalnego zespołu, który będzie zajmował się tematyką poprawy jakości powietrza w gminie. Krzeszowice mają także zamiar powalczyć o przywrócenie uzdrowiskowego charakteru miasta.

Na pytanie, czy powołanie drugiego zastępcy nie zwiększy wydatków gminy na administrację burmistrz wyjaśnia, że w urzędzie nadal nie obsadzano stanowiska naczelnika Wydziału Organizacyjnego, w tej chwili podlega on bezpośrednio sekretarzowi gminy.

Awans przewodniczącego Adama Godynia wiąże się z koniecznością zaprzysiężenia na jego miejsce nowego radnego. W tym przypadku byłaby to osoba, która otrzymała w kolejności największą liczbę głosów z listy Wspólnej Gminy Krzeszowice, w okręgu z którego startował przewodniczący. Po zatrudnieniu Adama Godynia w urzędzie jego miejsce w Radzie może więc zająć mieszkanka Paczółtowic, Ewa Rogóż-Klocek. Radni będą musieli wybrać także spośród siebie nowego przewodniczącego.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Gie

  03/09/2019 o 13:33

  Uzdrowisko z kamieniołomami i krajówką biegnącą przez centrum miasta. To się uda. 🙂

 2. JERZY

  04/09/2019 o 22:07

  Zatrudnienie drugiego zastępcę burmistrza to chyba lekka przesada, a czy nie mógłby tego robić istniejący zastępca, który wydaje się nie jest zbytnio przeciążony „mieszaniem powietrza”w gminie. Czy nastąpiła już szybka zmiana regulaminu? Czy radni zatwierdzili taką zmianę?
  Łatwo rozdaje się nie swoje pieniądze, cóż to za bzdurne nowości, za które musi płacić podatnik, czy ze względu na te umiejętności górnicze typuje burmistrz właśnie tę osobę? Nie można zatrudnić innego tańszego znawcę tematu?

 3. tomek

  05/09/2019 o 13:29

  hehe zastępca zastępcy i Krzeszowice uzdrowiskiem. Przecież dzisiaj nie jest 1 kwietnia:).

 4. matka do zolnierza na czolgu w stanie wojennym

  05/09/2019 o 18:37

  Czyz nie wzruszajacy to widok

 5. pokl

  05/09/2019 o 18:52

  Radny Słota na przewodniczącego!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę