Wydarzenia

W Radzie Miejskiej coraz więcej millenialsów

Już na najbliższej sesji Rady Miejskiej ślubowanie złoży Grzegorz Sikora z Sanki. 30-latek obejmie mandat po zmarłym niedawno radnym i wieloletnim burmistrzu Krzeszowic, Wiesławie Jagielle.

Nowy radny w wyborach samorządowych startował z listy Prawa i Sprawiedliwości, poparło go 72 mieszkańców. Grzegorz Sikora wejdzie też prawdopodobnie w skład dwóch komisji – Skarg, Wniosków i Petycji oraz Budżetu, Mienia i Finansów.

30-latek z Sanki jest w krzeszowickiej Radzie kolejnym przedstawicielem pokolenia millenialsów. W lipcu, w zastępstwie za Andrzeja Osiniaka, do Rady z ramienia KO weszła też 34-letnia Anna Dudek, mieszkanka Zalasu. Tym samym średnia wieku w Radzie wyniesie 52,5 roku. Najmłodszy pokoleniowo jest klub Koalicji Obywatelskiej gdzie średnia wynosi 34,5 lat. W Krzeszowickiej Radzie jest w tej chwili 8 baby boomersów, 9 przedstawicieli pokolenia Y i 4 millenialsów.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. zibii

  21/11/2021 o 08:55

  Prawie się załapie na podwyżki:)) 72 głosy i został radbym brawo mieszkańcy siedzcie dalej w domu. Radnego i sołtyskę wybierze sobie ich rodzinka za was.

  • Anonim

   28/03/2022 o 23:01

   Dobrze że tacy analfabeci jak Pan nie zostają radnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę